REKLAMAeWinner Banner

Lider Startu z duńskim kontraktem w sezonie 2021

Oskar Fajfer

Oskar Fajfer (fot. Radosław Majewski (startgniezno.com))

Oskar Fajfer podpisał właśnie kontrakt z klubem z Danii. 26-latek w przyszłym sezonie będzie występować w Kraju Hamleta pod egidą drużyny Grindsted Speedway Klub. Dla Polaka będzie to zarazem trzecia drużyna, z którą związał się na kolejny sezon.

W minionych miesiącach zawodnik startował tylko w polskiej lidze, w barwach Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno, w którego barwach był liderem, objeżdżając zarazem najlepszy sezon w swojej sportowej karierze. W 68 biegach, do których go powołano, wywalczył na torze 142 punkty włącznie z bonusami, co przekalkowywując, dało mu średnią biegową na poziomie 2,088. Tym samym Fajfer był dziesiątym najskuteczniejszym zawodnikiem na zapleczu Ekstraligi. Informacja o dalszej przyszłości żużlowca, podana w trakcie okna transferowego, była tylko dopełnieniem formalności. Najskuteczniejszy zawodnik Startu pozostanie w pierwszej stolicy Polski również w sezonie 2021.

Po rocznej przerwie od szwedzkich rozgrywek, Polak podpisał także kontrakt w Bauhaus-Ligan, w której związał się z Piraterną Motala. Teraz, o pozyskaniu Polaka w swoje szeregi poinformowały także media klubowe duńskiego klubu z Grindsted. - Wybrałem klub z Grindsted, ponieważ zrobili na mnie pozytywne wrażenie. Mamy dość spore ambicje co do kolejnego sezonu. Jestem przekonany, że ta drużyna jest dla mnie właściwym miejscem. W kolejny sezonie chcę skupić się na rozwoju i robieniu systematycznych postępów w każdym kolejnym wyścigu - skomentował Fajfer.

Źródło: Grindsted Speedway Klub


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0886 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl