REKLAMAeWinner Banner

Od dzieciaka do... kozaka (6)

Sławomir Dudek

Sławomir Dudek (fot. Piotr Kin)

Kurz już dawno opadł, ze stadionów zniknęli ostatni kibice. W świecie żużla trwaa, wydawać się może, zbyt długa przerwa zimowa. Międzysezonowy czas to idealny moment na to, by powspominać sylwetki tych, bez których nie wyobrażamy sobie dzisiejszego żużla. Bohaterem dzisiejszego odcinka naszej serii jest Sławomir Dudek.

„Od dzieciaka do… kozaka” – jest to autorski projekt portalu speedwaynews.pl we współpracy ze sklepem internetowym pamiatkikibica.pl. Chcemy Wam przypomnieć zawodników od początku ich kariery do dnia dzisiejszego.

Bohaterem dzisiejszego odcinka naszego cyklu będzie Sławomir Dudek. Były już żużlowiec i menadżer przyszedł na świat 30 grudnia 1968 roku, zatem niebawem skończy 52 lata. Licencję żużlową uzyskał w 1984 roku w barwach zielonogórskiego Falubazu, dla którego startował przez 14 pełnych sezonów. W barwach macierzystego klubu zdobywał 3 medale Drużynowych Mistrzostw Polski: 2 złote (1985 i 1991) oraz srebrny (1989). Reprezentując Falubaz święcił także największe sukcesy indywidualne w tym m.in. brązowy medal indywidualnych mistrzostw Polski z 1991 roku. W finałach krajowego czempionatu wystąpił siedmiokrotnie.

Po odejściu z Falubazu przez sześć sezonów bronił barw Kolejarza Opole. Trzy ostatnie lata kariery spędził kolejno w Starcie Gniezno, PSŻ-cie Poznań oraz Lokomotivie Daugavpils. Po odstawieniu żużlowego motocykla w kąt Sławomir Dudek nadal działał jednak czynnie w żużlowym środowisku, zwłaszcza wspierając rozwój kariery swojego syna, Patryka. W sezonie 2015 Dudek był też menadżerem swojego macierzystego klubu, czyli Falubazu Zielona Góra. 

Obecnie Sławomir Dudek jest członkiem teamu swojego syna. Wsparcie taty jest dla „Duzersa” istotne i liczne sukcesy wychowanka Falubazu Zielona Góra to bez wątpienia w pewnym stopniu także osiągniecia Sławomira. Zapraszamy do obejrzenia kariery 51-latka na zdjęciach, zarówno zawodniczej, jak i mechanika oraz menadżera!

Galerię przygotował Piotr Kin, właściciel sklepu internetowego pamiątkikibica.pl


Zwrot za pierwszy zakład do 155 PLN z kodem SPEEDWAYNEWS -> sprawdź szczegóły!


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!

Powiązane artykuły

Artykuł załadowany: 0.959 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl