REKLAMAeWinner Banner

Hans Nielsen powołał reprezentację Danii na sezon 2021

Hans Nielsen

Hans Nielsen (fot. Patryk Kowalski)

Hans Nielsen, trener reprezentacji Danii, powołał kadrę narodową na nadchodzący sezon. W jej składzie znalazł się m.in. duet, który w październiku wywalczył trzecie miejsce na podium SoN w Lublinie - Leon Madsen i Anders Thomsen.

Nową twarzą w składzie reprezentacji Danii będzie Nicolai Klindt. Z kolei zabraknie w niej już Mikkela Becha Jensena, który po zakończeniu tegorocznego sezonu przekazał zaskakującą informację o zakończeniu swojej kariery sportowej. - Wybraliśmy Nicolai Klindta do składu, który od kilku sezonów utrzymuje się na wysokim, ale i stabilnym poziomie. Zasługuje więc na taką szansę - mówi Hans Nielsen w rozmowie dla dmusport.dk. - Z drugiej strony żegnamy się z Mikkelem, który przerwał swoją karierę. Wielkie podziękowania dla niego za współpracę i powodzenia w dalszym życiu - dodaje duński szkoleniowiec.

Do duńskiej kadry narodowej Hans Nielsen powołał duet zawodników, który w październiku wywalczył brązowy medal SoN w Lublinie - Leona Madsena i Andersa Thomsena. Na liście reprezentacji znaleźli się także bywalcy cyklu SPG - Niels-Kristian Iversen, Mikkel Michelsen i Michael Jepsen Jensen. Skład seniorski uzupełnią Rasmus Jensen, Frederik Jakobsen i Andreas Lyager, którzy będą rywalizować o dwa miejsca w duńskim składzie na zawody SoN. 

Rok 2021 będzie również swego rodzaju innowacją. Po raz pierwszy odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Europy do lat 23. Oznacza to też, że w składzie U21 pojawią się nowi zawodnicy, a niektórzy z tych żużlowców, którzy startowali już w zawodach do lat 21, będą mieli szansę na starty w międzynarodowych mistrzostwach. Mowa tu m.in. o Patricku Hansensie i Jonasie Jeppesenie. - Należy wspomnieć, że nasza pula młodych talentów wygląda bardzo obiecująco, a śledzenie ich poczynań w nadchodzących sezonach będzie z pewnością ekscytujące. Przyszłość wygląda naprawdę obiecująco - puentuje Hans Nielsen. Po raz pierwszy w historii Danii medal SoN udało wywalczyć się w 2020 roku, przez co w kolejnym Duńczycy z pewnością również będą chcieli powalczyć o miejsce na podium.

Skład reprezentacji Danii

Seniorzy

Leon Madsen

Anders Thomsen

Mikkel Michelsen

Niels Kristian Iversen

Michael Jepsen Jensen

Nicolai Klindt

Rasmus Jensen

Frederik Jakobsen

Andreas Lyager 

 

Zawodnicy U23

Jonas Jeppesen

Matias Nielsen

Patrick Hansen

Jason Jørgensen 

 

Zawodnicy U21

Mads Hansen

Jonas Seifert 

Tim Sørensen

Jonas Knudsen 

Emil Pørtner 

Zawodnicy U19

Esben Hjerrild

Benjamin Basso

Emil Breum

Chris Wænnerstrøm

Jesper Knudsen

Silas Hoegh

Rasmus Pedersen

Villiam Drejer  


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9998 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl