REKLAMAeWinner Banner

Kłopoty osobiste Marcusa Birkemose. Co z jego startami w 2021?

Marcus Birkemose

Marcus Birkemose (fot. Roman Biliński)

Siedemnastoletni Marcus Birkemose to zdecydowanie ogromny talent. Żużlowiec zmaga się jednak z osobistymi problemami i nie wystąpi w reprezentacji Danii w najbliższym sezonie.

W kończącym się powoli roku 2020, Marcus Birkemose może pochwalić się sporymi osiągnięciami. Zwycięstwo w finale Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów i brązowy medal w Finale Duńskim, to niemałe sukcesy, jak na tak młodego zawodnika. Dużym zaskoczeniem było to, że zabrakło go na liście rajderów powołanych przez Hansa Nielsena do reprezentacji. Birkemose wyjaśnił jednak, że nie może sobie na to pozwolić. - Niestety w wyniku problemów osobistych nie będę mógł skupić się na żużlu na tak wysokim poziomie. Jestem bardzo zły z tego powodu. Wykorzystam w pełni ten czas i będę w stałym dialogu z duńską federacją w kwestii moich startów dla kadry w przyszłości - mówił Birkemose na łamach speedwaygp.com.

- Marcus ma bardzo duży potencjał. Ma zaledwie siedemnaście lat. Nie będziemy zamykać przed nim żadnych drzwi. Gdy znów będzie mógł się skupić w stu procentach na speedwayu, z pewnością będzie częścią naszej drużyny narodowej - dodał Soren Andersen, dyrektor sportowy duńskiej kadry.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1334 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl