REKLAMAeWinner Banner

Adrian Gała z nowym klubem w BAUHAUS-Ligan

Adrian Gała

Adrian Gała (fot. Łukasz Wilk)

Wiemy już, w którego szeregi szwedzkiego klubu dołączy Adrian Gała. Zawodnik, który odszedł z Lejonen Gislaved, będzie bronić barw Indianerna Kumla w sezonie 2021. Tym samym, jest drugim Polakiem w składzie „Indian”.

Po zakończeniu minionego już sezonu zawodnik podjął decyzję o odejściu ze Startu Gniezno, w którym spędził ostatnie cztery lata. Jego nowym wyborem klubowym została Polonia Bydgoszcz. W składzie ekipy z pierwszej stolicy Polski Adrian Gała wziął udział łącznie w 59 biegach, wykręcając tym samym średnią biegową na poziomie 1,746. W szwedzkich zaś rozgrywkach, pod egidą Lwów, odjechał łącznie dziewięć meczów, kończąc sezon w BAUHAUS-Ligan ze średnią biegową 1,698.

Gała jest także drugim ogłoszonym Polakiem w składzie Indianerny. Wcześniej klub infomował już o pozyskaniu w swoje szeregi przechodzącego w wiek seniora, Norberta Krakowiaka. Dla żużlowca będzie to tym samym debiut w szwedzkiej klasie rozgrywek. Prócz dwójki wymienionych Polaków, działacze klubu z Kumli ogłosili także podpisanie nowego kontraktu z m.in. duńskim żużlowcem, Matiasem Nielsenem. W sezonie 2020 w rozgrywkach ligowych BAUHAUS-Ligan wystąpił łącznie w dwóch meczach w składzie Dackarny.
 


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.984 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl