REKLAMAeWinner Banner

Od dzieciaka do... kozaka (7)

(fot. Piotr Kin)

Kurz już dawno opadł, ze stadionów zniknęli ostatni kibice. W świecie żużla trwa, wydawać się może, zbyt długa przerwa zimowa. Międzysezonowy czas to idealny moment na to, by powspominać sylwetki tych, bez których nie wyobrażamy sobie dzisiejszego żużla. Bohaterem dzisiejszego odcinka naszej serii jest Jarosław Hampel.

„Od dzieciaka do… kozaka” – jest to autorski projekt portalu speedwaynews.pl we współpracy ze sklepem internetowym pamiatkikibica.pl. Chcemy Wam przypomnieć zawodników od początku ich kariery do dnia dzisiejszego.

Dzisiaj przyjrzymy się sylwetce dobrze znanego nam wszystkim wychowanka pilskiej Polonii, obecnie zakontraktowany w Motorze Lublin. Żużlowiec przyszedł na świat 17 kwietnia 1982 roku w Łodzi. Ze sportem żużlowym związany jest od 1988 roku, kiedy to w barwach klubu z Piły zdał licencję „Ż’, której barw bronił do 2002 roku. 38-letni zawodnik ma na swoim koncie niewątpliwie wiele tytułów i osiągnięć w swojej sportowej karierze. Może pochwalić się między innymi dwukrotnym tytułem wicemistrza świata, czy sześciokrotnym złotym medalem w Drużynowych Mistrzostwach Świata. Również w ogłoszonej niedawno przez Rafała Dobruckiego, kadrze reprezentacji Polski, znalazło się nazwisko Hampela.

Na arenie krajowej jego największymi sukcesami jest wywalczenie m.in. złotego krążka w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w 2011 roku. Żużlowiec stawał również trzykrotnie na drugim miejscu na podium w tychże zawodach w odstępie równych czterech lat (2000,2004,2008). Jarosław Hampel od 2000 roku był również uczestnikiem cyklu Grand Prix, w którym łącznie 25 razy był w trójce najlepszych żużlowców, wygrywając przy tym sześć turniejów. Oprócz żużla zawodnik uwielbia również sporty ekstremalne - jeździ na motocrossie i nurkuje.

Obecnie, Jarosław Hampel jest żużlowcem Motoru Lublin, z którym związał się w sezonie 2020 i był jego polskim liderem. Wiadomo też, że barw lubelskiego zespołu bronić będzie również w kolejnym roku.

Galerię przygotował Piotr Kin, właściciel sklepu internetowego pamiątkikibica.pl

 

Zwrot za pierwszy zakład do 155 PLN z kodem SPEEDWAYNEWS -> sprawdź szczegóły!


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0044 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl