REKLAMAeWinner Banner

Mikkel Michelsen: Powrót do formy z 2019 i awans do Grand Prix 2022

Mikkel Michelsen

Mikkel Michelsen (fot. Marcin Szarejko)

Mikkel Michelsen jest ostatnim zawodnikiem, który podpisał kontrakt z ekipą Slangerup Speedway Klub na sezon 2021. Skład drużyny został tym samym zamknięty, a żużlowiec z tej okazji udzielił wywiadu klubowemu portalowi.

- Moje przedłużenie kontraktu nie jest zapewne wielkim zaskoczeniem, ponieważ do Slangerup SK należę od dawna. Całą moją karierę w Danii spędziłem właśnie w tym klubie. Jako kapitan drużyny oczekuję w nowym sezonie oczywiście wywalczenia medalu i postawy, która pokaże naszą drużynę w jak najlepszych barwach. Czuję, że z tą drużyną jaka została zbudowana na sezon 2021 możliwe jest znalezienie się na samym szczycie! - mówi Mikkel Michelsen.

Zawodnik Motoru Lublin wyjawił również, co zamierza poprawić w swojej jeździe względem poprzedniego sezonu. - Moje własne cele na nadchodzący sezon do bez wątpienia powrót do formy z 2019 roku, kiedy to miałem najlepszy sezon w karierze. Pod wieloma względami rok 2020 był trudny. Częściowo z powodu pandemii i innych szczegółów. Ale chyba nie powinniśmy się w to zagłębiać, gdyż wszyscy są tak samo zmęczeni. Miałem problemy z jazdą w drugiej połowie sezonu i nie osiągnąłem tego, co zamierzałem - tłumaczył Duńczyk.

Michelsen nie krył również, co stawia sobie, jako indywidualne cele. - Powrót do czołówki SEC i na podium indywidualnych mistrzostw Danii to moje cele. Nie ma co ukrywać, że do nich należą również polepszenie postawy w lidze polskiej i duńskiej no i bez dwóch zdań awans do cyklu Grand Prix 2022 - zakończył.

Skład Slangerup Speedway Klub 2021:
Mikkel Michelsen - A
Michael Jepsen Jensen - A
Rohan Tungate - B
Andreas Lyager - B
Dawid Lampart - B
Daniel Henderson - C
Jonas Seifert-Salk - C
Jacob Bukhave - D
Emil Pørtner - D
Silas Hoegh - D
William Turning - D


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.023 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl