REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Zobacz fantastyczny pojedynek o zwycięstwo, zakończony… zabraniem bandy (wideo)

W niedzielę 27 grudnia w Togliatti odbywał się drugi dzień finału IM Rosji. W przedostatniej gonitwie spotkała się dwójka niepokonanych. Rywalizacja dosłownie „palce lizać”.

Takie biegi można oglądać w nieskończoność. Zaciekła walka przez cztery okrążenia do ostatnich metrów toru. Nie ma się jednak co dziwić, gdyż stawką tego biegu było zwycięstwo w całym turnieju. Zarówno Igor Kononow (kask niebieski), jak i Dinar Walejew (kask czerwony), przed wyścigiem dziewiętnastym nie stracili żadnego „oczka”.

Igor Kononow konsekwentnie próbował ataków po szerokiej części toru. Na drugim łuku ostatniego okrążenia mocno po zewnętrznej pojechał również Walejew, który musiał blokować atak rywala. W pewnym momencie było tak ciasno, że Kononow zahaczył o bandę i jej część dosłownie zabrał ze sobą. Sędzia zadecydował o wykluczeniu Dinara Walejewa z powodu spowodowania niebezpiecznej sytuacji. Można by polemizować z werdyktem arbitra, gdyż jednak to Dinar Walejew był z przodu. Koniec końców zwycięzcą biegu, jak i całego turnieju został niepokonany Igor Kononow.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z tej jakże emocjonującej gonitwy! Pełne wyniki turnieju dostępne zaś TUTAJ.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1639 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl