REKLAMAeWinner Banner

Nowe rozgrywki w Danii

Niels-Kristian Iversen i Kenneth Bjerre

Niels-Kristian Iversen i Kenneth Bjerre (fot. Patryk Kowalski)

Interesujące wieści płyną do nas z Półwyspu Jutlandzkiego. W 2021 roku w Danii oprócz Metal Speedway League odbędzie się też walka o triumf w Ligacup. Ligowy Puchar będzie miał formę czwórmeczu.

Metal Speedway League po rozszerzeniu do ośmiu drużyn będzie miała w sezonie 2021 nieco inną, okrojoną formę. Po liczącym 7 kolejek sezonie zasadniczym duńskie kluby rywalizować będą w fazie finałowej. W fazie zasadniczej wszystkie zespoły zmierzą się ze sobą raz.

Po czterech kolejkach Metal Speedway League drużyny zostaną podzielone na dwie grupy półfinałowe. W pierwszej z nich rywalizować będą drużyny z miejsc 1,4,6 i 8, natomiast w półfinale nr 2 ekipy, które zajęły kolejno 2,3,5 i 7 lokatę. Dwie najlepsze drużyny w obu półfinałowych czwórmeczach awansują do wielkiego finału. Jego gospodarzem będzie klub, który w półfinale wywalczył najwięcej punktów. W nazwie Pucharu Ligi znajdzie się jeszcze miejsce dla sponsora, którego ligowe władze cały poszukują.

Przypomnijmy, że do tej pory kontrakty w Danii podpisali m.in. Grzegorz Zengota i Daniel Kaczmarek. Obaj żużlowcy będą bronić barw Nordjysk Elite Speedway, nowego klubu w MSL.

źródło: esbjergmotorsport.com


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0664 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl