REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Od dzieciaka do... kozaka (8)

Tomasz Bajerski

Tomasz Bajerski (fot. Piotr Kin)

Kurz już dawno opadł, ze stadionów zniknęli ostatni kibice. W świecie żużla trwa, wydawać się może, zbyt długa przerwa zimowa. Międzysezonowy czas to idealny moment na to, by powspominać sylwetki tych, bez których nie wyobrażamy sobie dzisiejszego żużla. Bohaterem dzisiejszego odcinka naszej serii jest Tomasz Bajerski.

„Od dzieciaka do… kozaka” – jest to autorski projekt portalu speedwaynews.pl we współpracy ze sklepem internetowym pamiatkikibica.pl. Chcemy Wam przypomnieć zawodników od początku ich kariery do dnia dzisiejszego. 

W dzisiejszym odcinku przyjrzymy się aktualnemu trenerowi beniaminka rozgrywek PGE Ekstraligi w 2021 roku. Mowa oczywiście o Tomaszu Bajerskim, który swoją karierę żużlową rozpoczynał również w ekipie z Torunia. Przygodę z czarnym sportem rozpoczął właśnie tam w 1992 roku i reprezentował barwy "Aniołów" do sezonu 1996. Po czterech latach spędzonych w Gorzowie, zdecydował się powrócić do swojego macierzystego klubu. Później Bajerski reprezentował jeszcze Gdańsk, Grudziądz, Daugavpils, Miszkolc, Krosno i Piłę. 

Głównym jego osiągnięciem z czasów juniorskich jest dwukrotne zdobycie młodzieżowego mistrzostwa Polski (w 1993 oraz 1996 roku). Jako junior indywidualnie zajął także drugie miejsca w turniejach o „kaski”: w 1992 w Srebrnym Kasku oraz rok później w Brązowym Kasku. W parowej rywalizacji juniorów zdobył cztery medale – złoto w 1992 i 1993 oraz brązowe medale w 1994 i 1995. Z kolei w młodzieżowej rywalizacji drużynowej zdobył dwa medale – złoto w 1992 i srebro z 1993. 

Największym dotychczasowym sukcesem Bajerskiego było zakwalifikowanie się poprzez eliminacje do cyklu Grand Prix w 2003 roku. W elitarnym cyklu startował przez rok, nie odnosząc znacznych sukcesów. Wielokrotnie reprezentował barwy Polski na arenie międzynarodowej także poza Grand Prix – w 2003 roku uczestniczył w drużynowym Pucharze Świata, w wieku juniorskim zaś trzykrotnie był finalistą mistrzostw świata juniorów (1992-1994).

Na torach krajowych zaliczył siedem występów w finale mistrzostw Polski, nie zdobywając medali. Ma za to aż osiem medali drużynowych mistrzostw Polski wywalczonych z Apatorem i Stalą Gorzów – złoty z 2001, srebrne z 1995, 1996 i 2003 oraz brązowe z lat 1992-94 oraz 2000. Ponadto Bajerski ma na swoim koncie pięć medali MPPK złoty z 1998 i srebrny z 2002 oraz brązowe z lat 1995-1997). Występował także w turniejach o Złoty Kask, w których dwa razy zajął drugie miejsce (1995 i 2002).

Obecnie Tomasz Bajerski - jak wspomnieliśmy - jest trenerem Apatora Toruń. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z jego kariery od lat najmłodszych do dziś.

Galerię przygotował Piotr Kin, właściciel sklepu internetowego pamiątkikibica.pl


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1209 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl