REKLAMAeWinner Banner

Martin Vaculík: Nie chcę mówić, że będę mistrzem świata

Martin Vaculík

Martin Vaculík (fot. Dominik Okręglicki)

Po udanym dla siebie sezonie 2020 Martin Vaculík mógł czuć pewien niedosyt związany z występami w cyklu Speedway Grand Prix. Słowacki żużlowiec zwraca uwagę na dużą liczbę błędów w wyścigach półfinałowych, które kosztowały go często miejsce w decydujących biegach zawodów.

Były zawodnik RM Solar Falubazu Zielona Góra przyznaje, że o niesatysfakcjonującym wyniku na koniec sezonu zdecydowało wiele błędów w decydujących chwilach poszczególnych turniejów, które kosztowały go sporo cennych „oczek”. - Moim problemem były pomyłki w decydujących wyścigach. Zrobiliśmy sporo błędów w półfinałach i to kosztowało mnie wiele lepszych miejsc oraz punktów. To były błędy w złych momentach - mówi słowacki żużlowiec.

Dla Martina Vaculíka, podobnie jak dla wielu innych zawodników, 2020 rok był szalenie wymagający. - To był jednak dziwny sezon, także w walce o indywidualne mistrzostwo świata. Nie bardzo wiem, co w ogóle na ten temat myśleć. Mieszkałem w Polsce w zasadzie przez cały czas i nie miałem dobrego samopoczucia, które płynęłoby z przebywania w domu z moimi bliskimi. Potem pojawiły się małe problemy ze znajdowaniem ustawień. Robiliśmy błędy jako team - kontynuuje żużlowiec Moje Bermudy Stali Gorzów.

Vaculík jest dla siebie bardzo surowy i uważa, że nie może być zadowolony z osiągniętego wyniku. - Koniec końców skończyłem walkę w SGP na dziewiątym miejscu. To był bez wątpienia fatalny rezultat dla mnie, ale to już jest historia, a mam nadzieję, że w przyszłości wszystko ułoży się lepiej - mówi Słowak. W sezonie 2021 30-latek chce osiągnąć jak najlepsze wyniki, lecz nie stawia przed sobą konkretnych celów. - Nie chcę mówić, że zostanę w przyszłym sezonie mistrzem świata. Chcę walczyć o to, by być najlepszym, jak to tylko możliwe. Jeśli szczytem moich możliwości jest mistrzowski tytuł, to wtedy będzie idealnie, ale celem jest po prostu osiągnięcie mojego limitu - kwituje Martin Vaculík.

źródło: speedwaygp.com


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.7427 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl