REKLAMAeWinner Banner

O krok od tragedii na torze. Kolejny wypadek w Rosji (wideo)

Moment wypadku

Moment wypadku (fot. Wład Bełow)

W Rosji podczas tamtejszych zawodów w ice speedwayu przytrafił się kolejny spektakularny i jakże przerażający wypadek. Na torze w Kamieńsku Uralskim było o włos od tragedii.

Iwan Chużyn - temu zawodnikowi powinno się przypiąć miano bohatera poniedziałkowych zawodów trzeciego, przedostatniego etapu Indywidualnych Mistrzostw Rosji w ice speedwayu. Ukończył on co prawda zmagania z pięcioma punktami, na dziesiątej pozycji, ale to właśnie on zapobiegł jeszcze bardziej poważnego w skutkach zdarzenia.

W biegu dwunastym turnieju zaciętą pogoń za Igorem Kononowem prowadził Dmitrij Chomicewicz. Na ostatniej prostej przed metą jednak zbyt mocno przeszarżował i nie opanował motocykla. Zawodnik upadł na środku toru. Za nim jechał rozpędzony, wspomniany wcześniej Iwan Chużyn. Zachował się on bardzo przytomnie i w ostatniej chwili, aby nie przejechać leżącego na lodzie kolegi, zdecydował się wykonać manewr, by wjechać w jego motocykl. Uchroniło to niewątpliwie przed strasznymi skutkami, jakie mogłoby mieć przejechanie rozpędzoną maszyną z ponabijanymi kolcami w oponach po ciele człowieka.

Iwan Chużyn prawdopodobnie nie wyszedł bez szwanku z tej sytuacji, gdyż wycofał się z dalszej rywalizacji w turnieju. Nie wiadomo jeszcze, czy wystąpi jutro w finałowym etapie mistrzostw Rosji. Z zawodów tych dostępna będzie transmisja na żywo, którą udostępnimy na naszym portalu jutro bezpośrednio przed rozpoczęciem, czyli przed godziną 8:00.

Poniżej dostępne zdjęcia z wypadku autorstwa Włada Bełowa. Pod fotkami zamieszczamy nagranie wideo. Pełne wyniki z zawodów można znaleźć natomiast TUTAJ.

 

04.01.2021 ПАДЕНИЕ Личный чемпионат России этап 3 Каменск-Уральский стадион "Металлург" Фото Влада Белова

Opublikowany przez Vlada Belov Poniedziałek, 4 stycznia 2021

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1739 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl