REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Od dzieciaka do... kozaka (9)

Szymon Woźniak

Szymon Woźniak (fot. Piotr Kin)

Kurz już dawno opadł, ze stadionów zniknęli ostatni kibice. W świecie żużla trwa, wydawać się może, zbyt długa przerwa zimowa. Międzysezonowy czas to idealny moment na to, by powspominać sylwetki tych, bez których nie wyobrażamy sobie dzisiejszego żużla. Bohaterem dzisiejszego odcinka naszej serii jest Szymon Woźniak.

„Od dzieciaka do… kozaka” – jest to autorski projekt portalu speedwaynews.pl we współpracy ze sklepem internetowym pamiatkikibica.pl. Chcemy Wam przypomnieć zawodników od początku ich kariery do dnia dzisiejszego. 

W dziewiątym odcinku naszej serii przybliżymy sylwetkę Szymona Woźniaka, zawodnika Moje Bermudy Stali Gorzów. Woźniak swoje pierwsze kroki stawiał na miniżużlu, gdzie zdobył sporo cennych osiągnięć. Pierwszym klubem zawodnika urodzonego w Tucholi była Polonia Bydgoszcz, w której Woźniak ścigał się od 2004 roku. To właśnie w barwach bydgoskiej Polonii w 2008 roku zdał licencję żużlową, a swój pierwszy debiut w lidze odhaczył w 2009 roku na gdańskim owalu.

W 2014 roku Szymon Woźniak wywalczył tytuł Młodzieżowego Indywidualnego Mistrza Polski na gorzowskim torze. Natomiast w 2016 roku Woźniak zaczął swoje starty w barwach Sparty Wrocław. Rok później do swojego dorobku dodał także tytuł Indywidualnego Mistrza Polski w finale, który rozgrywany był w Gorzowie Wielkopolskim. 

Od 2018 roku do dziś Szymon Woźniak jest zawodnikiem Moje Bermudy Stali Gorzów. Sezon 2021 będzie kolejnym rokiem startów Woźniaka przed gorzowskimi kibicami.

Galerię przygotował Piotr Kin, właściciel sklepu internetowego pamiątkikibica.pl


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1057 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl