REKLAMAeWinner Banner

Dackarna Målilla z kolejnym zawodnikiem na pokładzie

G&B Stadium (Målilla)

G&B Stadium (Målilla) (fot. Tomasz Juskowiak)

Szwedzkie kluby nadal budują składy na zbliżający się coraz większymi krokami sezon 2021. Dackarna Målilla w piątek zaprezentowała nazwisko kolejnego zawodnika w kadrze na tegoroczną walkę o mistrzostwo Szwecji. To Fin, Tero Aarnio.

Polscy kibice doświadczonego zawodnika mogą kojarzyć z występami m.in. w OK Bedmet Kolejarzu Opole, a wcześniej Wandzie Kraków. W sezonie 2021 36-letni żużlowiec będzie bronił barw specHouse PSŻ-u Poznań. Tero Aarnio zdecydował się również na starty w szwedzkiej BAUHAUS-ligan.

- Sezon 2020 był ciężki i nie wszystko poszło tak, jak bym tego chciał. Jednocześnie wiem, że była prędkość i głód jazdy, bo po wielu latach pogoni za tytułem, w końcu udało mi się zdobyć mistrzostwo Finlandii. W BAUHAUS-ligan nie dostałem szansy w sezonie 2020 i było to dla mnie małe rozczarowanie - mówi dla klubowej strony Dackarny fiński żużlowiec.

Aarnio miał okazję poznać menadżera Dackarny podczas jazdy w Rospiggarnie Hallstavik. - Znam Mikaela Teurnberga od pobytu w Rospiggarnie i wiem, że jest bardzo dobrym liderem zespołu. Kiedy z nim rozmawiałem, wiedziałem, że chcę dołączyć do Dackarny. Czuję, że to dla mnie nowy start i chcę wrócić do miejsca, w którym byłem przed sezonem 2020 - przyznaje mistrz Finlandii.

Klub z Målilli wcześniej ogłosił porozumienia m.in. z Jacobem Thorssellem czy Maciejem Janowskim. Aarnio to już jedenasty zawodnik w kadrze szwedzkiego klubu.

Dotychczas ogłoszeni zawodnicy Dackarny Målilla:
Jacob Thorssell
Frederik Jakobsen
Rasmus Jensen
Kevin Wölbert
Maciej Janowski
Luke Becker
Tero Aarnio
Maksymilian Bogdanowicz
Theo Johansson
Avon Van Dyck
Sammy Van Dyck

źródło: dackarna.nu


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9528 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl