REKLAMAspeedway hero
REKLAMAeWinner Banner

Ankieta dla czytelników

Jeszcze w styczniu ma dojść do rozmów dotyczących powiększenia żużlowej PGE Ekstraligi od sezonu 2022. To pomysł za którym opowiada się Andrzej Witkowski. Dyskutować nad nim mają prezes PZM Michał Sikora, prezes PGE Ekstraligi Wojciech Stępniewski oraz przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego Piotr Szymański. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Po raz ostatni w gronie 10 zespołów Speedway Ekstraliga startowała w sezonie 2013, gdy spadły z niej zespoły z Rzeszowa, Bydgoszczy i Gniezna a swój ostatni awans wywalczyło Wybrzeże Gdańsk.

Obecnie regulamin rozgrywek zakłada, że po sezonie 2021 ostatni zespół spadnie z PGE Ekstraligi, a zwycięzca eWinner 1. Ligi Żużlowej wywalczy awans. Nie przewiduje się nawet spotkań barażowych. Jeśli władze rozgrywek podejmą decyzję o poszerzeniu najwyższej klasy rozgrywkowej, będą musiały ustalić nowe zasady spadków i awansów.

Jak aktualnie wygląda podejście władz Speedway Ekstraligi do ewentualnych zmian?  – Na pewno wcześniej czy później zwiększenie liczebności PGE Ekstraligi to cel, jaki sobie stawiamy. Czy już od 2022 to wymaga wielu analiz: finansowej klubów EŻ, finansowej klubów eWinner 1. Ligi i infrastrukturalnej eWinner 1. Ligi, programu wyrównywania szans dla klubów awansujących np. KSM, stabilności rozgrywek niższych klas rozgrywkowych, spraw związanych z możliwościami kalendarzowymi, bo dojdą nam dodatkowe 4 weekendy lub nawet 6, gdy rozmawiamy o fazie play-off, gdzie uczestniczy 6 drużyn - mówi Wojciech Stępniewski w wywiadzie udzielonym dla Tygodnika Żużlowego.

Jesteśmy ciekawi Waszej opinii na temat powiększenia PGE Ekstraligi. Prosimy o oddanie głosu w ankiecie dostępnej poniżej!

Czy PGE Ekstraliga powinna zostać powiększona do 10 zespołów?

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!

0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 1.0771 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl