REKLAMAeWinner Banner

Liga angielska bez Swindon Robins!

Tobiasz Musielak - Swindon Robins

Tobiasz Musielak - Swindon Robins (fot. Ian Charles)

Choć mamy dopiero styczeń, to zapadła już decyzja dotycząca startów Swindon Robins w SGB Premiership w sezonie 2021. Drużyna m.in. Jasona Doyle'a nie będzie występować w rodzimej lidze, a przyczyną wycofania się z rozgrywek są względy ekonomiczne.

Dla ekipy „Rudzików” będzie to już drugi rok przerwy w startach po tym, jak cały sezon 2020 został odwołany. Brytyjskie władze zapowiadają jazdę w 2021 roku, jednak najprawdopodobniej z pewnymi obostrzeniami. Niestety, możliwe jest wycofanie się kolejnych klubów. - Przyszłość dotycząca obecności kibiców na stadionach jest moim zdaniem bardzo niepewna. Wiele wskazuje na to, że brytyjski speedway nie będzie funkcjonował z pełnymi trybunami w sezonie 2021 - mówi Terry Russell, szef Swindon Speedway.

Powodem rezygnacji ekipy Swindon Robins jest oczywiście bardzo niepewna sytuacja ekonomiczna. - Finanse żużla w bardzo dużym stopniu opierają się na pieniądzach płynących od kibiców. Obecnie sytuacja nie jest na tyle pewna, aby pozwolić sobie na ograniczanie wpływów, zwłaszcza po całkowitym odwołaniu sezonu 2020. Nasz rząd nie jest w stanie dać nam żadnych wskazówek ani podać etapów poluzowania restrykcji i to nie krytyka, to fakt. W związku z tym niemożliwa jest organizacja zawodów na Abbey w 2021 roku - kontynuuje Russell. - Nie mamy innego wyjścia niż rezygnacja z ligowego ścigania w tym roku i powrót w 2022. Mamy nadzieję, że przyszłość będzie wyglądać już dużo bardziej optymistycznie. Proszę o zrozumienie kibiców, sponsorów, żużlowców i wszystkich zaangażowanych w pracę klubu - przeprasza prezes Swindon.

Taka decyzja włodarzy Swindon wpłynie z pewnością na przyszłość m.in. Jasona Doyle'a. Australijczyk kilka tygodni temu postanowił, że w 2021 roku będzie startować właśnie w barwach „Rudzików”. Wycofanie się z ligi przez Swindon sprawia, że mistrz świata z 2017 roku może związać się z klubem ligi szwedzkiej. Po rezygnacji z jazdy w Västervik Doyle zapewniał, że będzie chciał wrócić do szwedzkiej ekipy.

źródło: swindon-speedway.com


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1994 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl