REKLAMAspeedway hero
REKLAMAeWinner Banner

Historyczne elementy znikają z rzeszowskiego stadionu (foto)

Stadion w Rzeszowie

Stadion w Rzeszowie (fot. Damian Kuczyński)

Dziś rozpoczęła się rozbiórka historycznych słupów oświetleniowych przy Hetmańskiej 69! Jest to kolejny etap prowadzonej modernizacji Stadionu Miejskiego STAL w Rzeszowie.

Cztery 52-metrowe słupy oświetleniowe już niedługo znikną ze stadionowego krajobrazu, a na ich miejsce powstaną dwa 61-metrowe, które dzięki nowoczesnemu sterowaniu lampami, mają w zależności od potrzeb oświetlać, murawę, tor żużlowy, czy scenę podczas koncertów muzycznych.

Historia czterech słupów oświetleniowych na Stadionie Miejskim STAL w Rzeszowie rozpoczyna się w 1972 r. Według pierwotnych planów pierwsze rozbłyśnięcie jupiterów miało nastąpić już w 1973 r., jednak ostatecznie zabłysły one w lipcu 1974 roku. Przy budowie oświetlenia, społeczną pomocą wykazali się pracownicy pobliskiego zakładu WSK, podobnie jak to było przy budowie samego stadionu niecałe 20 lat wcześniej. W trakcie budowy oświetlenia na koronie stadionu postawiono również wieżyczkę sędziowską oraz wymieniono nagłośnienie na nowe.

--> ZOBACZ RÓWNIEŻ: KARNETY TANIEJ DLA ZASZCZEPIONYCH

Każda z czterech wież miała 52 metry wysokości, na każdym z masztów zamontowane były 52 lampy o mocy 2000 W, średnie natężenie światła na płycie boiska oscylowało w granicach 450 lumenów.Źródło: rztz.pl

 

Zwrot za pierwszy zakład do 155 PLN z kodem SPEEDWAYNEWS -> sprawdź szczegóły!

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!

0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8694 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl