REKLAMAspeedway hero
REKLAMAeWinner Banner

Tylko 6 razy w sezonie nie wygrał biegu. Rozchwytywany zawodnik Kolejarza z kolejną umową

Mads Hansen

Mads Hansen (fot. Roman Biliński)

Mads Hansen to jeden z tych zawodników, którzy rozchwytywani byli przez pierwszoligowe kluby w minionym okienku transferowym. Duńczyk mimo wszystko został w Kolejarzu Opole. Teraz poinformował, że nie zmieni również otoczenia w... lidze francuskiej.

To właśnie występy w Ligue Nationale de Speedway pokazały kierownictwu Kolejarza Opole, że Mads Hansen to bardzo wartościowy zawodnik. Duńczyk po niezadowalającym rozpoczęciu sezonu w  Polsce, mocno się rozkręcił. Jego występy były bardzo ważne pod względem końcowych rezultatów. Sam znalazł się w TOP-10 średniej biegopunktowej w 2. Lidze Żużlowej. Wyniosła ona 2,15. - Wiem, że na inaugurację nie pokazałem wszystkiego na co mnie było stać. Inaczej niż miało to miejsce we Francji, gdzie miałem dobre wejście w ligę i zdobywałem praktycznie komplet punktów w każdych zawodach - mówił pod koniec roku w wywiadzie dla Tygodnika Żużlowego.

Mimo, że Hansen był rozchwytywany przez kluby z eWinner 1. Ligi Żużlowej, zdecydował się pozostać w drużynie,  w której osiągał dobre wyniki. Tym samym tropem zawodnik ten poszedł, podpisując kontrakt we Francji. Na sezon 2021 dalej będzie rajderem Dynamic Moto Club Lamothe Landerron. 

Warto zaznaczyć, że Duńczyk w całym sezonie ligi francuskiej tylko 6 razy nie wygrał indywidualnie wyścigu. Jego zdobycze punktowe były kluczowe dla zespołu, który ostatecznie ukończył rozgrywki na drugiej lokacie. Punkty Madsa Hansena z poszczególnych spotkań prezentują się naprawdę obiecująco: 17 (2,3,3,3,3,3), 20 (3,1,3,2,6,3,2), 18 (3,3,3,3,3,3), 16 (2,3,3,3,2,3).

- Chciałbym podziękować klubowi z Lamothe-Landerron, całemu zespołowi, zarządowi, kapitanowi i również fanom za wspaniałe doświadczenie, jakie przeżyłem z wami. Czułem się bardzo komfortowo, robicie dla mnie wszystko, co najlepsze, za co jestem niezmiernie wdzięczny. Mam nadzieję, że wszyscy są zadowoleni z wysiłków jakie poczyniłem. Zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, aby Dynamic Moto Club Lamothais znalazł się na szczycie Ligue Nationale de Speedway - mówi Mads Hansen przy okazji poinformowania o przedłużeniu umowy z francuskim zespołem.

- Jestem bardzo zadowolony ze swojego debiutu w tych rozgrywkach. Pomyślałem, że wykonałem pracę należną do mnie w tej drużynie, straciłem tylko sześć punktów. Myślę, że klub również jest z tego zadowolony, mam nadzieję że uda się pojechać do was, nawet w tych trudnych czasach z koronawirusem - dodaje Duńczyk.

Przypomnijmy, że rozgrywki ligi francuskiej od początku swojego istnienia przyzwyczaiły, że inaugurują sezon ligowy w Europie. Ligue Nationale de Speedway startuje zwykle w lutym. Już na ten moment kreują się pierwsze terminy, niedługo powinniśmy poznać szczegółowy kalendarz.

 

Zwrot za pierwszy zakład do 155 PLN z kodem SPEEDWAYNEWS -> sprawdź szczegóły!

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!

0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8659 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl