REKLAMAspeedway hero
REKLAMAeWinner Banner

Intensywne przygotowania Wybrzeża do sezonu. Zgrupowanie drużyny pod koniec stycznia

Stadion im. Zbigniewa Podleckiego (Gdańsk)

Stadion im. Zbigniewa Podleckiego (Gdańsk) (fot. Arkadiusz Buczyński)

Aby prezentować dobrą formę w sezonie już od samego początku, potrzebne jest należyte przygotowanie. Prawie wszyscy zawodnicy Zdunek Wybrzeże Gdańsk w czasie przerwy zimowej trenują we własnym zakresie. Menedżer drużyny, Eryk Jóźwiak, liczy też na możliwość zorganizowania kilkudniowego zgrupowania przed sezonem.

Zdecydowana większość zespołu z Pomorza do nadchodzącego sezonu przygotowuje się we własnym zakresie, poza Gdańskiem. Do tej grupy należą zarówno Polacy, m.in. Michał Gruchalski, Jakub Jamróg, jak i obcokrajowcy - Kułakow i Kajbuszew w Rosji, czy chociażby Rasmus Jensen w rodzimej Danii. Jak podkreśla jednak menedżer drużyny, Eryk Jóźwiak, ma on stały kontakt ze swoimi podopiecznymi. - Raz na dwa tygodnie zawodnicy raportują nam swoje treningi. Zawodnicy mają świadomość, że nieodpowiednio przepracowana zima boleśnie „odpłaca" się w sezonie. Pod tym względem żużel jest bezlitosny — mówi gdański szkoleniowiec.

Na miejscu, w Gdańsku, obecni są tylko wychowankowie klubu z Pomorza, Pieszczek i Szulist. Uczestniczą oni wspólnie w treningach wraz z najmłodszymi adeptami sportu żużlowego, które odbywają się trzy razy w tygodniu. - Zajęcia obejmują treningi w terenie, m.in. na plaży w Brzeźnie, a także w sali judo — tłumaczy menedżer Wybrzeża.

Jóźwiak ma również nadzieję, co do zorganizowania kilkudniowego zgrupowania pod koniec obecnego miesiąca. - Oczywiście chodzi o kwestie integracyjne, bo jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne, to będzie czas na ostatnie szlify. Wszystko zależy jednak od tego, jakie obostrzenia związane z pandemią będą obowiązywały w danym momencie. W tej chwili trudno cokolwiek zaplanować - podkreśla.

Źródło: sport.trojmiasto.pl
 

Zwrot za pierwszy zakład do 155 PLN z kodem SPEEDWAYNEWS -> sprawdź szczegóły!

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!

0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 1.0588 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl