REKLAMAeWinner Banner

Linus Sundström przedłużył kontrakt ze swoim szwedzkim klubem

Linus Sundström

Linus Sundström (fot. Arkadiusz Siwek)

Szwedzkie kluby są coraz bliższe skompletowania pełnych składów na sezon 2021. Västervik Speedway poinformowało za pośrednictwem swojego facebookowego profilu, że na pokładzie klubu pozostanie Linus Sundström, który będzie kapitanem drużyny.

Sundström będzie klubowym kolegą m.in. Bartosza Smektały oraz Pawła Przedpełskiego. Sezon 2020 nie był dla 30-letniego Szweda wymarzony. W kilku meczach w eWinner 1. Lidze Żużlowej w barwach Lokomotivu Daugavpils Sundström spisał się sporo poniżej oczekiwań, w końcu stracił miejsce w składzie, a licznik startów zatrzymał się na 23 wyścigach. Pochodzący z Avesty zawodnik nieco lepiej spisywał się w ojczyźnie, gdzie w barwach Västervik wykręcił średnią biegopunktową na poziomie 1,436. Linus Sundström postanowił pozostać w dotychczasowym klubie.

Zadowolony z takiego ruchu szwedzkiego zawodnika jest działacz ekipy z Västervik, Morgan Andersson. - Jestem pod wrażeniem tego, jak Linus poradził sobie w krótkim sezonie, mimo że był po operacji oraz rekonwalescencji, jednak my i Linus wiem, że stać go na więcej. Linus przyjmuje rolę kapitana drużyny i myślę, że sobie z tym poradzi, ponieważ jest doświadczonym zawodnikiem. Chcę, żeby był wsparciem dla drużyny - mówi kierownik sportowy Västervik.

Mimo niezłych wyników, sezon 2020 był bardzo trudny dla Sundströma. - Decyzja o pozostaniu w Västervik nie była trudna. Ubiegły sezon był bardzo dziwny pod kilkoma względami i nie osiągnęliśmy wyników, o jakich marzyliśmy. Jestem podekscytowany i niesamowicie zmotywowany na rok 2021 i czekam na rolę kapitana, którą widzę jako wielki zaszczyt. Myślę, że nasz skład ma duże szanse na dołączenie do walki o złoto w BAUHAUS-ligan - mówi Linus Sundström.

Skład Västervika Speedway na sezon 2021:
Bartosz Smektała
Wiktor Kułakow
Paweł Przedpełski
Wadim Tarasienko
Jaimon Lidsey
Mads Hansen
Linus Sundström
Anton Karlsson
Noel Wahlqvist
Philip Olofsson
Alex Johansson

źródło: WMSK - Västervik Speedway

 

Zwrot za pierwszy zakład do 155 PLN z kodem SPEEDWAYNEWS -> sprawdź szczegóły!


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.3223 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl