Sindy Weber przeszła operację. W sezonie 2021 będzie jeździć z inną licencją

Sindy Weber

Sindy Weber (fot. Łukasz Wilk)

Sindy Weber to jedna z najbardziej aktywnych kobiet w żużlu. W ostatnich dniach Niemka musiała przejść operację, która umożliwi jej bezproblemowy dalszy ciąg przygody z "czarnym sportem".

Przypomnijmy, że Sindy Weber to pierwsza w historii kobieta, która wystartowała w meczu ligowym w Polsce. Niemka miała w 2019 roku kontrakt w Polonii Piła. Zawodniczka przebyła w miniony poniedziałek zabieg. Operacja była konieczna, ponieważ ból, jaki odczuwała, bardzo utrudniał jej komfortową jazdę na motocyklu.

- Operacja, którą przeszłam w poniedziałek 11 stycznia przebiegła bardzo dobrze. Torbiel z mojej ręki została usunięta bez problemów. Podczas pierwszej kontroli po operacji nie stwierdzono stanu zapalnego. Teraz czas na gips przez najbliższe dwa tygodnie, a potem ściągnięcie szwów. Do tego czasu nie mogę niestety uprawiać żadnego sportu. Jestem jednak szczęśliwa, że wszystko poszło bez komplikacji. Zostałam bardzo dobrze i miło potraktowana na oddziale chirurgii w szpitalu w Miśni - oznajmiła Sindy Weber w social mediach.

Dodatkowo zawodniczka poinformowała, że w sezonie 2021 będzie się ścigać z inną licencją niż do tej pory. Sindy wcześniej startowała z licencją czeską, co uprawniało ją do występów w mistrzostwach tego kraju. Była również zawodniczką czeskiego klubu SC Chabařovice. Jak się okazuje, w nadchodzącym sezonie Weber jeździć będzie z licencją niemiecką. Decyzja została podyktowana tym, że większość imprez w Czechach odbywa się w środku tygodnia, co koliduje z pracą jej rodziny. Dodatkowo woli mieć pewność startów w sytuacji, gdy nie wiadomo, jak rozwiną się ograniczenia związane z koronawirusem. 

Źródło: inf. własna + Speedway AZ
 

Zwrot za pierwszy zakład do 155 PLN z kodem SPEEDWAYNEWS -> sprawdź szczegóły!


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2293 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl