REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Od dzieciaka do... kozaka (10)

Rafał Dobrucki

Rafał Dobrucki (fot. Piotr Kin)

Kurz już dawno opadł, ze stadionów zniknęli ostatni kibice. W świecie żużla trwa, wydawać się może, zbyt długa przerwa zimowa. Międzysezonowy czas to idealny moment na to, by powspominać sylwetki tych, bez których nie wyobrażamy sobie dzisiejszego żużla. Bohaterem dzisiejszego odcinka naszej serii jest Rafał Dobrucki.

„Od dzieciaka do… kozaka” – jest to autorski projekt portalu speedwaynews.pl we współpracy ze sklepem internetowym pamiatkikibica.pl. Chcemy Wam przypomnieć zawodników od początku ich kariery do dnia dzisiejszego. 

W dziesiątym odcinku naszej serii przyjrzymy się nowemu trenerowi reprezentacji Polski na żużlu. Mowa tutaj o Rafale Dobruckim, który swoje pierwsze kroki na żużlu stawiał w barwach Polonii Piła. W 1997 roku wywalczył wicemistrzostwo świata w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów. Drugim klubem w karierze Dobruckiego była Unia Leszno, a potem Stal Rzeszów. Od 2008 roku reprezentował barwy Falubazu Zielona Góra, z którym wywalczył brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Rok później również w zielonogórskich barwach zgarnął złoty medal DMP. Był to drugi złoty medal DMP w jego karierze.

Nadszedł 2011 rok, który okazał się dość pechowy dla wychowanka Polonii Piła. Rafał Dobrucki podczas meczu Falubazu Zielona Góra ze Stalą Gorzów Wielkopolski doznał poważnej kontuzji. Pod koniec września tego samego roku Dobrucki podjął decyzję o zakończeniu kariery żużlowej.

Obecnie Rafał Dobrucki jest trenerem reprezentacji Polski na żużlu.

Galerię przygotował Piotr Kin, właściciel sklepu internetowego pamiątkikibica.pl


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.109 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl