REKLAMAeWinner Banner

Łaguta wybiera Szwecję! Rosjanin w drużynie ze Smektałą i Przedpełskim

Artiom Łaguta

Artiom Łaguta (fot. Arkadiusz Siwek)

Artiom Łaguta jest ostatnim zawodnikiem, jaki oficjalnie dołącza do drużyny Västervik Speedway. Tym samym skład ekipy pozostaje zamknięty.

30-letni zawodnik dołączył do wspomnianej drużyny w drugiej połowie sezonu. Precyzując, zasilił ekipę z Västervik, od momentu ćwierćfinałów. Zaprezentował się wówczas z kapitalnej strony i włodarze klubu za wszelką cenę chcieli zatrzymać Rosjanina w swoich szeregach. - Artiom pokazał świetne podejście i pełen profesjonalizm w momencie, gdy dołączył do naszego zespołu. Jest bez dwóch zdań jednym z najlepszych zawodników na świecie. Jest żużlowcem wysokiej rangi i należy do szczytowych rankingów. Jestem przekonany, że Artiom zdoła być numerem jeden naszej drużyny - powiedział menadżer Västervik Speedway - Morgan Andersson.

Sam zawodnik nie kryje radości z faktu, że nadal będzie mógł bronić barw szwedzkiego zespołu. - Bardzo się cieszę, że mogę nadal jeździć dla Västervik Speedway. Do klubu dołączyłem w późnej fazie zeszłego sezonu. Zostałem wtedy dobrze przyjęty i zrobiłem dobre wrażenie. To był dobry początek mojej nowej przygody w Szwecji i naprawdę nie mogę się doczekać meczów w nowym sezonie. Drużyna uważa, że zrobię wszystko, aby przyczynić się do dobrego wyniku w 2021 - mówi Artiom Łaguta.

Przypomnijmy, że szwedzka Bauhaus-Ligan startuje planowo 4 maja i składać się ma aż z 18 kolejek fazy zasadniczej plus etapów play-off.

Skład Västervik Speedway 2021:
Artiom Łaguta 2,317
Bartosz Smektala 1,571
Wiktor Kułakow 1,556
Paweł Przedpelski 1,524
Wadim Tarasienko 1,254
Jaimon Lidsey 1,250
Mads Hansen 1,250
Linus Sundström 1,192
Anton Karlsson 0,500
Noel Wahlqvist 0,500
Philip Olofsson 0,500
Alex Johansson 0,500

Źródło: Facebook Västervik Speedway


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2816 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl