REKLAMAeWinner Banner

Jakub Jamróg podpisał umowę na starty w Szwecji

Jakub Jamróg

Jakub Jamróg (fot. Wojta Zavřel)

Powiększa się polska delegacja w BAUHAUS-ligan. Do Piraterny Motala dołączył Jakub Jamróg, dla którego będzie to trzeci w karierze klub w kraju Trzech Koron. Wcześniej wychowanek Unii Tarnów wiązał się umowami z Vetlanda Speedway oraz Masarną Avesta.

Dla Jakuba Jamroga sezon 2020 był bez wątpienia sporym rozczarowaniem. 29-latek pragnął mieć pewny pierwszy skład w nowej drużynie, jednak po zakontraktowaniu przez Motor Lublin Jarosława Hampela, Jamróg walczył o miejsce w ekipie Jacka Ziółkowskiego, jednak nie zawsze z powodzeniem. W 2021 roku wychowanek tarnowskiej Unii będzie bronić barw pierwszoligowego Zdunek Wybrzeża, ale nie tylko. Po sezonie przerwy żużlowiec wraca do startów w Szwecji i będzie zawodnikiem Piraterny Motala.

Jamróg był w przyszłości związany z dwoma szwedzkimi klubami. W Masarnie Avesta nie wystąpił z powodu kontuzji, a w drużynie z Vetlandy jeździł przed dwoma laty. Teraz będzie zawodnikiem Piraterny Motala, której żużlowcem jest też m.in. Oskar Fajfer. - Bardzo się cieszę, że podpisałem kontrakt na starty w szwedzkiej elicie. Już nie mogę doczekać się rozpoczęcia sezonu. Pod koniec sezonu 2018 miałem okazję wystartować na torze w Motali w turnieju indywidualnym i mam nadzieję, że często będę gościł na szwedzkich torach w sezonie 2021 - powiedział po podpisaniu kontraktu z „Piratami” Jamróg.

Skład Piraterny Motala na sezon 2021:
Peter Kildemand
Adam Ellis
Oskar Fajfer
Jakub Jamróg
Jonas Seifert-Salk
Tomas H. Jonasson

źródło: jamrogracing.pl


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1469 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl