REKLAMAeWinner Banner

Poznaliśmy terminarz Extraligi i 1. ligi

Václav Milík

Václav Milík (fot. Wojta Zavřel)

Znane są już praktycznie wszystkie terminy imprez planowanych u naszych południowych sąsiadów w sezonie 2021. Czesi zaprezentowali harmonogram Extraligi oraz 1. ligi.

Na początku stycznia Czesi ogłosili kalendarz imprez w swoim kraju. W nim zawarto wszystkie rozgrywki oprócz ligowych i tych w żużlu na lodzie. Jeśli chodzi o te drugie, ich terminy zostaną podane dopiero wówczas, gdy możliwe będzie wpuszczenie widzów, a na to się niestety nie zanosi. Czescy miłośnicy ice speedwaya muszą zadowolić się treningami we własnym zakresie. Pierwsza taka próba zakończyła się fatalnie, o czym pisaliśmy na łamach naszego portalu.

Jeśli chodzi o rozgrywki ligowe, wczoraj został opublikowany ich terminarz. Jest on bardzo ubogi, gdyż w ramach 1. ligi mają odbyć się cztery turnieje, natomiast Extraligi tylko trzy. Sytuacja może się rzecz jasna jeszcze zmienić, wszystko podyktowane jest ograniczeniami, jakie będą panować w danym momencie. Jeżeli sytuacja pandemiczna uległaby poprawie, istnieje szansa, że do najwyższej klasy rozgrywkowej dołączy SC Interteam bądź AK PD Koprzywnica. Wówczas imprez byłoby więcej.

Na obecną chwilę w 1. lidze mają wystartować zespoły: AK Markéta Praga, AK PD Koprzywnica, AMK ZP Pardubice i SC Žarnovica. W Extralidze udział wezmą: AK Markéta Praga, AMK ZP Pardubice i AK Slaný.

Terminarz 1. ligi czeskiej:
20 kwietnia - Praga
8 maja - Koprzywnica
29 maja - Svitavy (organizator Pardubice)
30 maja - Žarnovica

Terminarz Extraligi czeskiej:
26 maja - Pardubice
22 czerwca - Praga
23 czerwca - Slaný

Źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1069 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl