REKLAMAeWinner Banner

Kolejne zmiany w speedrowerze! CS Superliga może pojechać według nowego wariantu

Speedrower: Mateusz Ludwiczak

Speedrower: Mateusz Ludwiczak (fot. Bartosz Fryckowski)

Speedrower w ostatnim czasie zaczął się coraz szybciej rozwijać, chęć jazdy w CS Superlidze wyraziło nieoficjalnie nawet kilkanaście zespółów. W związku z tym Polska Federacja Klubów Speedrowerowych przeprowadziła konsultacje z przedstawicielami klubów. W ich wyniku podjęto decyzję o możliwości przeprowadzenia CS Superligi według nowego wariantu.

Jak informuje PFKS w komunikacie z dnia 18 stycznia 2021 roku, w przypadku udziału w CS Superlidze do dziewięciu drużyn to będzie miała miejsce jedna grupa rozgrywkowa. A co, gdy pojawi się więcej zainteresowanych? Wówczas walka o Drużynowe Mistrzostwo Polski, toczyć się będzie w dwóch dywizjach A i B. W pierwszej z nich ujrzymy pięć najlepszych zespołów z ubiegłego sezonu i drużynę, która zostanie wyłoniona na bazie konkursu. Wszystko to jest konieczne, gdyż szósty w ubiegłym roku ULKS Mustang Żołędowo postanowił zrezygnować z jazdy w wyższej dywizji i preferuje jazdę w drugiej z grup. Wiadomo, iż poważnie zainteresowana miejscem klubu z województwa kujawsko-pomorskiego jest Szarża Wrocław. Wrocławianie bowiem zbudowali skład gotowy walczyć o najwyższe cele z Marcinem Szymańskim i Bartoszem Grabowskim na czele.

W fazie zasadniczej każda ekipa rozegra mecz i rewanż na obu torach. Gdy do grupy B zgłoszą się cztery zespoły, to dojdzie do dodatkowej rundy. Dwie najlepsze drużyny dywizji A po pierwszej części sezonu znajdą się bezpośrednio w półfinałach. Kluby z miejsca trzeciego, czwartego, piątego w pierwszej grupie oraz wygrany dywizji B walczyć będą w barażach o półfinał. Szósty zespół dywizji A zajmuje siódme miejsce w sezonie i spada od przyszłego roku do niższej grupy, a wygrany dywizji B wywalczy awans.

Podczas półfinałów wygrany grupy A wybiera sobie przeciwnika spośród wygranych z barażów i miejsce, gdzie odbędzie się pierwszy mecz. Po tym etapie nastąpią finały w nich mecze o 1. i 3. miejsce w CS Superlidze.

Nieoficjalny podział grup (zgłoszenia cały czas trwają):
Dywizja A: MS Śląsk Świętochłowice, KS Orzeł Gniezno, Lwy Częstochowa, LKS Szawer Leszno, TSŻ Toruń, Szarża Wrocław

Dywizja B: ULKS Mustang Żołędowo, Drwęca Kaszczorek, PKS Victoria Poczesna, Omega Ostrów, Szarża II Wrocław


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.106 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl