REKLAMAeWinner Banner

Gorzów chce dołączyć do programu propagującego sport żużlowy

Stadion im. Edwarda Jancarza

Stadion im. Edwarda Jancarza (fot. Damian Kuczyński)

Żużel, to bez wątpienia sport, który w Gorzowie przyciąga największą ilość kibiców. Ponadto klub żużlowy Stal Gorzów otrzymuje co roku od miasta największe wsparcie finansowe. Oczywiście nie można również zapomnieć o tym, że Bartosz Zmarzlik jest również dwukrotnym, indywidualnym mistrzem świata na żużlu.

Jak się okazuje, władze Gorzowa chcą przystąpić do stowarzyszenia „Samorządy dla żużla”. Uchwałę w tej sprawie mają podjąć radni podczas najbliższej Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbędzie się w środę 27 stycznia.  Stowarzyszenie "Samorządy dla żużla" to zrzeszenie jednostek samorządu terytorialnego w celu przedstawienia stanowiska we współpracy ze środowiskiem sportu żużlowego. Obiekty żużlowe, na których rozgrywane są mecze ekstraligi żużlowej są własnością samorządów, które nie są stroną dla organizatorów rozgrywek ligowych w ewentualnych sprawach spornych, takich jak choćby wymogi dotyczące torów żużlowych i odpowiednich ich zabezpieczeń na różne okoliczności.

- Sport żużlowy to okazja do promowania miast, dlatego też samorządy będące ważnym partnerem dla lokalnych klubów żużlowych, powinny mieć możliwość stać się ważnym członkiem współpracy z podmiotem prowadzącym rozgrywki ligowe. Takie stowarzyszenie mogłoby się stać ważnym głosem samorządów w sprawie tworzenia warunków do uprawiania tego sportu - tłumaczy Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa.

--> ZOBACZ RÓWNIEŻ: STAL OGŁOSIŁA PIERWSZE SPARINGI!

Celem stowarzyszenia jest popularyzacja sportu żużlowego, wspieranie wszelkich inicjatyw mających na celu rozwój sportu żużlowego, kreowanie wspólnej polityki samorządowej w zakresie rozwoju sportu żużlowego. A także inicjowanie zmian w przepisach regulujących sport żużlowy oraz reprezentowanie jednostek samorządu terytorialnego, w których funkcjonuje sport żużlowy na forum krajowym i międzynarodowym. Oczywiście wszyscy członkowie stowarzyszenia będą płacić składki członkowskie. 

Źródło: gorzowianin.com

--> KONIEC SAGI NA TEMAT M. BARTKOWIAKA. ZOBACZ, W JAKIM KLUBIE WYSTARTUJE MŁODZIEŻOWIEC


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0374 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl