REKLAMAeWinner Banner

Chciała ją Polonia Bydgoszcz. Była zawodniczka sprzedaje teraz swoje oporządzenie

Michaela Krupičková

Michaela Krupičková

Była zdecydowanie najlepszą zawodniczką na świecie. Jej jazda przykuwała uwagę. Potrafiła bez większych problemów pokonać bardziej doświadczonych rywali. Michaela Krupičková niespodziewanie jednak zakończyła karierę. Dziś zajmuje się czymś zupełnie innym.

W wieku dwunastu lat rozpoczęła przygodę z czarnym sportem. Wcześniej zaczynała od motocrossu, ale to właśnie speedway utkwił w jej sercu. Bardzo szybko robiła postępy. Michaela Krupičková była niewątpliwie najlepszą przedstawicielką płci pięknej w speedwayu. 

Do jej największych sukcesów można zaliczyć trzecie miejsce w mistrzostwach Czech do lat 21, czy trzecie miejsce w nieoficjalnych mistrzostwach świata w klasie 250cc. Reprezentowała swój klub z Pilzna w czeskiej Extralidze. W roli rezerwowej stawiła się w Rzeszowie w 2013 roku podczas finału IMŚ na długim torze. Nie bała się też jazdy na oponach z kolcami. Wystąpiła w Polsce w w toruńskiej gali lodowej.

Zawodniczką zainteresowała się nawet Polonia Bydgoszcz, która liczyła że będzie to świetny pomysł marketingowy. Włodarze klubu chcieli by Michaela startowała z początku chociażby w takich zawodach, jak mistrzostwa Pomorza. Zainteresowanie wzrosło jeszcze bardziej, gdy Krupičková po raz drugi pokazała się przed polską publicznością. W Lublinie podczas meczu Polska vs Mistrzowie Świata zorganizowano mini turniej kobiet. Czeszka zostawiała tam daleko w tyle swoje rywalki - Nannę Jorgensen i Chatrinę Brantvik Friman.

Niestety w 2014 roku niespodziewanie zakończyła karierę, mając zaledwie 17 lat. Sytuacja osobista spowodowała, że Michaela musiała porzucić czarny sport. Wśród głównych powodów był fakt, że jej ojciec, który był dla niej ogromnym wsparciem stracił możliwość pomagania przy speedwayu swojej córce.

Michaela Krupičková realizuje się teraz w innej profesji. Jest sanitariuszem w libereckim szpitalu.

 

Opublikowany przez Krajská nemocnice Liberec Środa, 18 listopada 2020

Była zawodniczka (na samym dole) w nowej roli

W ostatnich dniach była zawodniczka wystawiła także na sprzedaż swoje żużlowe oporządzenie. Warto zaznaczyć, że kevlary pochodzą od znanej firmy Maliniak Speedway. Rozmiar kombinezonu to mniej więcej 180cm. Krupičková oferuje także pozostałe części żużlowej garderoby, które jak zaznacza są w bardzo dobrym stanie. Cena jest do ustalenia, a kontaktować się można telefonicznie +420725310053.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.8892 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl