REKLAMAeWinner Banner

Otwierają nowy obiekt. Za tydzień pierwsze zawody

Bahía Blanca

Bahía Blanca (fot. Speedway Total)

Argentyńczycy doczekają się wreszcie oficjalnego otwarcia nowego obiektu. Już za tydzień odbędą się premierowe zawody.

Pandemia i obowiązujące restrykcje spowodowały, że w tym sezonie ciężko jest o rozgrywanie jakichkolwiek imprez w Argentynie. Nie odbyły się coroczne mistrzostwa tego kraju, w których startowali ostatnio nawet Polacy - Mariusz Fierlej, czy w przeszłości Dawid Stachyra. 

W międzyczasie jednak trwała cały czas budowa i wykańczanie nowego obiektu w Bahía Blanca. Już w listopadzie zamontowano sztuczne oświetlenie i "dopieszczono" boksy dla zawodników. Niedawno odbyła się natomiast wizytacja przedstawicieli federacji motocyklowej Buenos Aires, która obserwowała testy obiektu.

Wczoraj włodarze klubu ogłosili nowinę, że udało się uzyskać zgodę na zorganizowanie premierowych zawodów na nowym torze. 7 lutego odbędzie się turniej pod nazwą Puchar Silkolene. Niestety ze względu na restrykcje publiczność nie będzie miała wstępu. Każdy chętny może jednak wykupić wirtualny bilet i oglądać zmagania na żywo, przez internet. Sprzedaż rozpocznie się jeszcze dzisiaj pod tym adresem. Transmisja będzie dostępna z każdego miejsca na świecie.

Przypomnijmy, że podczas budowy nowego toru w Bahía Blanca obecny był na wizycie Armando Castagna. Szefowi FIM Track Racing obiekt bardzo się spodobał, a przede wszystkim zagadnienia związane z bezpieczeństwem. Castagna miał zatwierdzić cały obiekt, i przyznać, że według niego stworzony tor będzie bardzo szybkim owalem z bardzo dobrą nawierzchnią. 

Plakat zapowiadający imprezę


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1284 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl