REKLAMAeWinner Banner

Dimitri Bergé klubowym kolegą braci Pawlickich

Dimitri Bergé

Dimitri Bergé (fot. Sebastian Siedlik)

Powiększa się kadra Masarny Avesta na sezon 2021. Po zakontraktowaniu m.in. braci Pawlickich mistrzowie Szwecji zdecydowali się na przedłużenie umowy z Dimitrim Bergé. Dla francuskiego żużlowca będzie to drugi sezon startów w ekipie z Avesty.

Sezon 2020 był wyjątkowy dla Masarny. Po zwariowanym z wiadomych przyczyn roku drużyna sięgnęła po mistrzostwo kraju, choć po fazie zasadniczej plasowała się dopiero na piątym miejscu w tabeli szwedzkiej BAUHAUS-ligan. Osłabieniem najlepszej drużyny w Szwecji okazało się jednak zakończenie kariery przez Antonio Lindbäcka oraz spowodowane regulaminem w Polsce odejście Nickiego Pedersena, który nie krył złości z powodu takiego obrotu spraw.

Władze klubu szybko wzięły się do pracy i zaczęły łatać powstałe dziury. Do klubu dołączyli m.in. Polacy – Piotr Pawlicki oraz Marcin Nowak. W sobotę Masarna poinformowała również o przedłużeniu umowy z Dimitrim Bergé, który jest już drugim, po Davidzie Bellego,  Francuzem w kadrze mistrzów Szwecji. W ubiegłym sezonie Bergé nie był najpewniejszym punktem swojej szwedzkiej ekipy. Występując w siedmiu meczach, wywalczył średnią biegową na poziomie 1,222.

Aktualny skład Masarny Avesta 2021:
Piotr Pawlicki
Przemysław Pawlicki
Martin Smolinski
Marcin Nowak
David Bellego
Dimitri Bergé
Alexander Liljekvist
Emil Millberg
Philip Hellström Bängs

źródło: Masarna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0493 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl