REKLAMAeWinner Banner

Togliatti gotowe na Mistrzostwa Świata

Daniił Iwanow

Daniił Iwanow (fot. Lea Häyrinen)

Aleksiej Stiepanow, prezes klubu Mega Łada Togliatti, zapewnił, że Rosjanie są przygotowani do goszczenia najlepszych ice racerów świata, a zawody Ice Gladiators w Togliatti nie są zagrożone. 
 

Przypomnijmy, że początkowo FIM planował w tegorocznym kalendarzu dwa dwudniowe turnieje w ramach cyklu o Indywidualne Mistrzostwo Świata w lodowych wyścigach: 13-14 lutego w Togliatti, a także na początku marca w Berlinie. Pod koniec roku 2020 okazało się jednak, że z powodu przewidywanych ograniczeń epidemiologicznych nie da się przeprowadzić zawodów w Niemczech. Pod znakiem zapytania stanęła także runda w Togliatti - przede wszystkim ze względu na możliwe problemy logistyczne, głównie wizowe, czekające na zawodników spoza Rosji. 

- Ze swojej strony: jako Rosyjska Federacja Motocyklowa i klub Mega-Łada, zrobiliśmy wszystko, co się dało, by turniej w Togliatti, jedyny w ramach tegorocznego cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata w ice racingu, doszedł do skutku - poinformował Stiepanow w wideo oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych klubu. - Teraz wszystko zależy od organizacji naszych partnerów, sponsorów i samych zawodników. Jeżeli zdołają wyrobić wizy w odpowiednim czasie, zawody się odbędą. 

Prezes Mega Łady zwrócił się także do rosyjskich kibiców, namawiając ich, by na zawody brali ze sobą termosy z gorącą herbatą oraz kanapki na wypadek przedłużającej się rywalizacji. 

Czy faktycznie Indywidualne Mistrzostwa Świata 2021 odbędą się w Togliatti za niespełna dwa tygodnie? O tym dopiero się przekonamy. Chociaż większość nierosyjskich zawodników nie ma jeszcze wyrobionych wiz, nie jest to problem nie do rozwiązania - zwłaszcza w obliczu wprowadzonych niedawno wiz elektronicznych. Wiemy jednak, że to dopiero część niezbędnej logistyki, dodatkowo utrudnionej przez ograniczenia związane z pandemią. 

Niewykluczone zatem, że ostateczne decyzje dotyczące zawodów zapadną na kilka dni przed planowaną datą przeprowadzenia turnieju. O wszystkich aktualizacjach będziemy informować na bieżąco.

Źródło: strona Mega-Łady Togliatti na Facebooku
 


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9558 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl