REKLAMAeWinner Banner

Znamy jednego z gospodarzy cyklu SEC

Speedwaystadion Güstrow

Speedwaystadion Güstrow (fot. Piotr Kin)

Jak informują niemieckie media, jeden z turnieju Tauron Speedway European Championship odbędzie się na torze w Güstrow. Będzie to powrót do północno-zachodnich Niemiec po rocznym rozbracie Güstrow z europejskim czempionatem.

W 2020 roku wszystkie pięć rund walki o Mistrzostwo Europy odbyło się w Polsce, a gospodarzami byli Bydgoszcz, Gniezno, Rybnik oraz dwukrotnie Toruń. W 2021 roku najprawdopodobniej uda się ponownie organizować turnieje w różnych częściach Europy, a według informacji niemieckich mediów turniej na pewno wróci do Güstrow. Zawody na specyficznym i krótkim torze odbędą się 26 czerwca i będzie to drugi z czterech turniejów. Już dwa miesiące temu dowiedzieliśmy się, że inauguracja cyklu nastąpi 12 czerwca w Polsce.

Przypomnijmy, że tytułu mistrza Starego Kontynentu bronić będzie Robert Lambert. Brytyjczyk w 2020 roku imponował formą w pierwszej części sezonu, gdy trwał cykl SEC i osiągnął swój największy w karierze sukces. Obok „Lambo” na podium stanęli Leon Madsen oraz Grigorij Łaguta.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0424 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl