REKLAMAeWinner Banner

Apator Toruń z nowym zawodnikiem!

Jewgienij Sajdullin

Jewgienij Sajdullin (fot. Mateusz Biskup)

Działacze Klubu Sportowego Toruń długo nie czekali po tym, jak okazało się, że Paweł Łaguta będzie miał zakaz wjazdu do państw Unii Europejskiej. Zastępcą Rosjanina będzie jego rodak Jewgienij Sajdulin.

- Jesteśmy dogadani, Jewgienij zastąpi w składzie Pawła - potwierdził serwisowi Nowości trener Apatora, Tomasz Bajerski. Problem polega tylko na tym, że Rosjanin będzie mógł dołączyć do drużyny po otwarciu najbliższego okienka transferowego, co nastąpi dopiero po trzeciej kolejce ligowej.

Jewgienij Sajdullin łączy w swojej karierze dwie odmiany żużla. Zimą ściga się z powodzeniem na ice speedwayu. Ostatnie zawody w jakich wziął udział to 4. runda pucharu Rosji, w której zajął czwartą lokatę z dorobkiem dziesięciu punktów. "Letnim" żużlem na poważniej zajął się od 2018 roku. W sierpniu 2019 Sajdullin wyskoczył jak diabeł z pudełka, omal nie wygrywając finału Pucharu Europy do lat 19. Ustąpił Janowi Kvěchowi dopiero w biegu dodatkowym. 

Nowy zawodnik Apatora ma dopiero 21 lat. Do tej pory w polskiej lidze był związany kontraktem z Wilkami Krosno, ale klub z Podkarpacia nie korzystał z jego usług. Co ciekawe - ma w dorobku złoto w Speedway of Nations w 2020 roku. Był jednak tylko rezerwowym w finale i na torze się nie pojawił - sprawę załatwili za niego starsi koledzy - Emil Sajfutdinow i Artiom Łaguta.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1023 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl