REKLAMAeWinner Banner

Smolinski spróbuje sił w ice speedwayu? Jego motocykl robi wrażenie! (foto)

Martin Smolinski

Martin Smolinski (fot. Patryk Kowalski)

Specjaliści do ice speedwaya szykują się do weekendowego finału Indywidualnych Mistrzostw Świata w rosyjskim Togliatti. Tymczasem okazuje się, że niemiecki matador klasycznej odmiany żużla i longtracku również będzie próbował lodowego ścigania!

Martin Smolinski znany jest z rewelacyjnych występów na długich torach, w których zdobywa regularnie najwyższe laury. Jest również jednym z najlepszych żużlowców w swoim kraju w klasycznej odmianie speedwaya. Ma na swoim koncie m.in. triumf w rundzie Grand Prix rozegranej w Auckland, w Nowej Zelandii.

Tegoroczna zima w przeciwieństwie do tych z ostatnich lat obfituje w mrozy. Próbują to na wszelkie możliwe sposoby wykorzystać pasjonaci ice speedwaya. Okazuje się, że swoich sił w tym sporcie będzie próbować również właśnie Martin Smolinski. Niemiecki żużlowiec pochwalił się w mediach społecznościowych zdjęciem swojej maszyny przystosowanej do ice racingu.

Wygląda na to, że "Smoli" wybierze się na trening wraz z Hansem Weberem. Wspomniany "Eis-Hans" (aktualny mistrz Niemiec w ice speedwayu) miał startować w nadchodzący weekend w Togliatii w finale IMŚ. Niestety po drodze do Rosji, zepsuł się jego bus, o czym poinformował w swoich social mediach. Musiał wycofać się z turnieju, z uwagi na brak możliwości zorganizowania pozwoleń na transport zastępczy.

- Mhhh, zrobiło się dość zimno, a motocykle też przygotowały się na lodowate drogi. Co o tym myślicie? Czy policja zwróci uwagę, że jadę maszyną z 28-milimetrowymi kolcami na zakupy? Czy raczej powinienem wybrać się na trening z naszym - niestety uziemionym - Hansem Weberem? - napisał żartobliwie pod zdjęciem swojej maszyny Smolinski.

 

Mhhh es ist ganz schön kalt geworden, auch die Bikes habe sich auf die eissigen Straßen eingestellt! Was meint ihr? ...

Opublikowany przez Martina Smolinskiego Czwartek, 11 lutego 2021

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0042 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl