REKLAMAeWinner Banner

Ruszają poszukiwania selekcjonera speedrowerowej Reprezentacji Polski

(fot. Bartosz Fryckowski)

Na końcu stycznia wyłoniono nowy zarząd Polskiej Federacji Klubów Speedrowerowych. Jednym z kierunków władz będzie zmiana wizerunku kadry narodowej. Ogłoszono już konkurs na selekcjonerów.

Po wielu latach zarząd PFKS postanowił połączyć stanowiska selekcjonerów kadry juniorów, seniorów i weteranów. Teraz będzie jeden trener męskiej reprezentacji, a powołania będą miały miejsce z podziałem na kategorie wiekowe. Działacze ten ruch motywują chęcią integrowania młodszych zawodników ze starszymi. W związku z takimi ruchami rozpisano nowy konkurs na selekcjonerów zarówno męskiej, jak i żeńskiej kadry. Kandydaci mogą nadsyłać zgłoszenia do piątku, 26 lutego 2021 roku. Warunkiem minimalnym jest posiadanie tytułu instruktora sportu. Powołano także nowy urząd - koordynatora ds. Reprezentacji Polski, został nim wiceprezes PFKS Paweł Woźny.

Z myślą o zawodnikach spoza ścisłej czołówki stworzono Turniej Zaplecza Kadry. Powołania na te rozgrywki będą wysyłać selekcjoner reprezentacji oraz koordynator. Ma to stanowić szansę dla wielu speedrowerzystów na starty w biało-czerwonych barwach. W przypadku odmowy powołania zawodników mogą spotkać konsekwencje dyscyplinarne.

Zostały ustalone trzy terminy Turnieju Zaplecza Kadry:
06.06.2021 (niedziela) - Świętochłowice,
18.07.2021 (niedziela),
15.08.2021 (niedziela)

Źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9784 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl