REKLAMAeWinner Banner

211 tysięcy wsparcia. GKSŻ i PZM pomagają byłym żużlowcom

Piotr Szymański

Piotr Szymański (fot. Mariusz Sądy)

Główna Komisja Sportu Żużlowego wspólnie z fundacją PZM opublikowały dane, przedstawiające na jak wysokie wsparcie finansowe mogli liczyć byli żużlowcy w ciągu kilku ostatnich lat. Wynika z nich, że w latach 2014-2020 na konta zawodników trafiła kwota łącznie 211 tysięcy złotych.

Żużlowcy mogli liczyć na wsparcie finansowe ze strony GKSŻ i fundacji PZM w ostatnich latach. Od 2014 zgłosiło się do nich kilkanaście zawodników, którzy po przedstawieniu swoich problemów, mogli liczyć na pomoc. Zbigniew Fiałkowski, wiceprzewodniczący GKSŻ na łamach portalu polskizuzel.pl, podkreśla, że nie byli obojętni na prośby żużlowców. – Mówimy o kwotach, które przeznaczyliśmy w latach 2014 – 2020. Do tej pory pomagaliśmy każdemu, kto się do nas zwracał i przedstawiał swój problem. Nie byliśmy obojętni na żadne głosy, a teraz zamierzamy działać jeszcze efektywniej i na jeszcze większą skalę, bo los byłych zawodników leży nam na sercu – opowiada działacz.

Władze polskiego żużla pracują również nad tym, by pomoc w kolejnych latach była jeszcze bardziej efektywna. Jak informują, trwają jeszcze właśnie rozmowy w tej kwestii. - Chcemy zmienić koncepcję przekazywania środków. Jesteśmy w trakcie tych ustaleń, ale już teraz zapewniam, że zrobimy wszystko, by nowa formuła była bardziej efektywna i gwarantowała wymierne wsparcie. Uważam, że zaowocuje to zwiększeniem wypłat. Wkrótce przedstawimy środowisku w tej sprawie konkrety – mówi Fiałkowski.

W akcję działacze żużlowej centrali chcą również zaangażować Żużlową Reprezentację Polski. Jak się okazuje, prowadzone były rozmowy w tej sprawie z nowym trenerem kadry, Rafałem Dobruckim i prezesem Stowarzyszenia „Metanol”, Krzysztofem Cegielskim. – Mamy wspólne pomysły, jak w przyszłości się zająć tym tematem. Mogę zdradzić, że chcemy w to zaangażować również kadrę Polski – zdradza z kolei Piotr Szymański, prezes GKSŻ.

Źródło: polskizuzel.pl


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9809 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl