REKLAMAeWinner Banner

Craig Cook: Chciałem wrócić do King's Lynn

Craig Cook

Craig Cook (fot. Jarosław Pabijan)

Po przerwie wymuszoną pandemią wirusa SARS-CoV-2, Craig Cook wraca do ścigania w sezonie 2021. W nadchodzących miesiącach uczestnik cyklu Speedway Grand Prix reprezentować będzie barwy drużyny King’s Lynn Stars. Przed nim wyzwanie, by zastąpić w drużynie Roberta Lamberta. 
 

Brytyjczyk solidnie przygotowuje się do inauguracji sezonu żużlowego. Roczna przerwa od ścigania, którą spowodowała w jego karierze pandemia, jego zdaniem, wyszła mu na dobre. - Czuję, że wróciłem do żużla. Cieszy mnie wszystko, co jest z nim związane: przebywanie w warsztacie, forma, dieta, ogólnie rzecz biorąc wszystko. Nie mogę się doczekać inauguracji sezonu, czuję, że jestem teraz w naprawdę szczęśliwym miejscu - opowiada o swoim odczuciach na łamach portalu speedwaygp.com.

W tegorocznym sezonie Cook miał ścigać się w jednej drużynie razem z Robertem Lambertem. Jednak ze względu na nowe przepisy w PGE Ekstralidze zawodnik eWinner Apatora Toruń musiał zrezygnować z jednej z lig, a jego wybór padł właśnie na Wielką Brytanię. Z tego też względu Cook może być jednym z liderów w drużynie, a jak sam podkreśla, wierzy, że sprosta temu zadaniu. - Chciałem wrócić do King's Lynn. Prawdopodobnie dzieje się to trochę z większą presją, odkąd straciliśmy Roberta Lamberta, ale czuję, że podołam temu i, że jestem w stanie poradzić sobie z tą presją, więc nie mogę się doczekać na początek sezonu.

- Chcę po prostu cieszyć się wyścigami, ponieważ pięć, sześć ostatnich lat mojej kariery były trudne. Wywierałem na siebie zbyt dużą presję, która powodowała, że jazda nie sprawiała mi radości - opowiada 33-latek o ostatnich kilku sezonach. - Wraz z tatą zastanawialiśmy się, co mogę poprawić w swoich motocyklach, aby były one bardziej stabilne na torze. Lubię patrzeć w dogłębny sposób na różne rzeczy i szukać jakichkolwiek korzyści tak, by robić postępy i wciąż iść do przodu. Ściganie nie było dla mnie łatwe, ponieważ czuję, że nie było to dla mnie naturalne, więc musiałem ciężko pracować na to, by być tu, gdzie teraz jestem - kończy.

Źródło: speedwaygp.com
 

Zwrot za pierwszy zakład do 155 PLN z kodem SPEEDWAYNEWS -> sprawdź szczegóły!


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.6133 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl