REKLAMAeWinner Banner

Utalentowany Brytyjczyk pozostaje w Plymouth!

Henry Atkins (z lewej) i Bradley Andrews (z prawej)

Henry Atkins (z lewej) i Bradley Andrews (z prawej) (fot. Ian Charles)

Plymouth Gladiators kompletują kadrę na nadchodzący sezon. Tym razem, swój kontrakt z klubem przedłużył Henry Atkins. 20-letni Brytyjczyk dołącza zatem do Bjarne Pedersena i Jasona Crump'a, którzy zadeklarowali swoje starty w barwach "Gladiatorów"

Po ogłoszeniu swojego dołączenia do SGB Championship, Plymouth Gladiators ruszyli z ofensywą transferową. W ciągu ostatnich dwóch tygodni ogłoszono, że ich barwy będą reprezentować weterani brytyjskiego speedway'a – Bjarne Pedersen oraz Jason Crump. 

Jak również wiadomo, od tegorocznego sezonu będzie obowiązywał system "wschodzących gwiazd". Ma on głównie pomóc młodym żużlowcom i sprawić, że będą mieli oni więcej okazji do startów. Do tego grona zalicza się Henry Atkins, czyli niedawno ogłoszony zawodnik drużyny z Plymouth. 

Henry Atkins swoją profesjonalna przygodę z żużlem rozpoczął w 2016, kiedy startował w rezerwach Coventry Bees. W zeszłym roku podpisał kontrakt z Plymouth, ale ze względu na pandemię nie miał zbyt wielu możliwości, aby wyjechać na brytyjskie tory. Jeżeli się one pojawiały, Atkins zdecydowanie je wykorzystywał. Przykładem może być ubiegłoroczne spotkanie pomiędzy Plymouth Gladiators a młodzieżowcami kadry narodowej, gdzie Henry Atkins przywiózł komplet 18-stu punktów. Ponadto, Atkins jest trzykrotnym mistrzem Wielkiej Brytanii w klasie 250cc, oraz byłym mistrzem w klasie 125cc. 

Co więcej, młody Brytyjczyk miał już pewne przygody z polskim żużlem. W październiku, na testy zaprosił go Motor Lublin, a swoim idolem nazywa obecnego Indywidualnego Mistrza Świata – Bartosza Zmarzlika.

źródło: inf.własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.8566 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl