REKLAMAeWinner Banner

Kluby SGB Premiership wybrały „wschodzące gwiazdy”

Drew Kemp

Drew Kemp (fot. Wojta Zavřel)

Angielscy promotorzy czarnego sportu postanowili wprowadzić w sezonie 2021 program, którego celem będzie pomoc w rozwoju młodzieżowców. W związku z tym kluby Premiership oraz Championship muszą posiadać w składzie jedną „wschodzącą gwiazdę”.

W 2021 roku zespoły rywalizujące w ligach angielskich muszą mieć w składzie jednego zawodnika, który posiada status „wschodzącej gwiazdy”. Sześć klubów Premiership dokonało już wyboru i podpisało umowy na starty z takimi żużlowcami. W Premiership występować będą m.in. zawodnik Orła Łódź, Tom Brennan oraz związany ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk Drew Kemp.

Poznaliśmy również kryteria, na podstawie których zawodnicy zostali ocenieni w ramach programu. Żużlowcy z czterema gwiazdkami, to zawodnicy ze średnią ponad 3,0 w Premiership oraz 3,5 w Championship. Ocenieni na 3 gwiazdki mogą pochwalić się średnią w Championship pomiędzy 3,0 a 3,5. Średnia mieszcząca się w widełkach 2,0-3,0 daje 2 gwiazdki, natomiast najsłabiej ocenieni żużlowcy to ci, którzy nie występowali jeszcze w profesjonalnych rozgrywkach. Przypomnijmy, że według regulaminu kluby w Premiership nie miały żadnego limitu, jeśli chodzi o klasę swojej „wschodzącej gwiazdy” i mogły swobodnie wiązać się umowami z żużlowcami o najwyższej ocenie.

Szefowie brytyjskiego speedwaya cały czas wychwalają wypracowane przez nich rozwiązanie. - To na pewno świetny bodziec do rozwoju brytyjskiego speedwaya, nie tylko teraz, ale także w najbliższej przyszłości. Program da nam niezwykłą szansę i narzędzia, aby wspomóc rozwój młodszych i utalentowanych zawodników, dzięki czemu będą mogli stać się w przyszłości gwiazdami czarnego sportu - mówi Damien Bates, wiceprezes stowarzyszenia promotorów żużla na wyspach. 

Zawodnicy zakontraktowani przez kluby SGB Premiership w ramach programu „wschodzących gwiazd”:
Belle Vue Aces – Tom Brennan
King's Lynn Stars – Ryan Kinsley
Sheffield Tigers – Josh Bates
Ipswich Witches – Drew Kemp
Peterborough Panters – Jordan Palin
Wolverhampton Wolves – Tom Bacon

źródło: speedwaygb.co.uk


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.3161 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl