REKLAMAeWinner Banner

Duże ambicje Lukasa Fienhage. „Czas wypracować sobie mocne nazwisko także w klasycznym żużlu”

Lukas Fienhage (long track)

Lukas Fienhage (long track) (fot. Michał Krupa)

Lukas Fienhage w sezonie 2021 będzie reprezentować barwy Wybrzeża Gdańsk. Dla 22-letniego zawodnika będzie to zarazem pierwszy sezon, który spędzi już w gronie seniorów. Żużlowiec chce solidnie przygotować się do nadchodzących miesięcy i nie zamierza czekać z wyjechaniem na tor do marcowych dni.

Pochodzący z miejscowości Lohne w Niemczech Fienhage, jest Indywidualnym Mistrzem Świata w long tracku z ubiegłego roku. Młody żużlowiec miniony sezon może zaliczyć do tych z grona udanych w swojej karierze, toteż po zakończonym sezonie mógł wybierać spośród wielu ofert, jakie otrzymał. Chętnych na podpisanie kontraktu z Fienhage nie brakowało, zainteresowane były nim kluby z m.in. Rzeszowa, czy Krosna. Ostatecznie jednak sam zainteresowany zdecydował się związać swoją przyszłość z Wybrzeżem Gdańsk. W kontekście przygotowań do sezonu Lukas Fienhage nie zamierza czekać do marca ze zrobieniem pierwszych okrążeń na żużlowym owalu. Przed zimową aurą ucieka na kilka dni do Francji.

- Potrenuję kilka dnia w Marmande i Macon, bo warunki są już odpowiednie. Moja dziewczyna pochodzi z Francji, więc to dla nas perfekcyjne rozwiązanie. Oczywiście przed wyjazdem musiałem otrzymać negatywny wynik testu na COVID-19. Mam duże plany na ten sezon, czas wypracować sobie mocne nazwisko także w klasycznym żużlu — zdradza swoje plany Niemiec.

Jak przyznaje, ze względu na wprowadzone obostrzenia, które wynikają z panującej pandemii, jego treningi były ograniczone w swojej formie. Wczesny wyjazd na tor ma więc pomóc mu w przedsezonowych przygotowaniach. - Dzięki temu nadrobię choćby to, że ze względu na pandemię, moje przygotowania były ograniczone głównie do siłowni i biegania. Kilka razy miałem możliwość pojeździć na pit bike'ach — opowiada Fienhage.

- Do Gdańska zamierzam przyjechać w marcu, aby potrenować jeszcze przed planowanymi sparingami. Mam duże plany na ten sezon. Chcę obronić mistrzowski tytuł na długim torze i solidnie punktować dla Wybrzeża — dodaje Indywidualny Mistrz Świata.

--> ZOBACZ TEŻ: PLAN SPARINGÓW WSZYSTKICH POLSKICH DRUŻYN

Przypomnijmy, że przed rozpoczęciem sezonu Zdunek Wybrzeże Gdańsk sprawdzi się w trzech meczach sparingowych, które zostaną rozegrane w drugiej połowie marca. Klub z Pomorza dwukrotnie podejmie na swoim torze z Motorem Lublin, ich zaś drugim sparingpartnerem będzie specHouse PSŻ-em, na którego owalu zmierzy się 24 marca.

Źródło: sport.trojmiasto.pl

 

Zwrot za pierwszy zakład do 155 PLN z kodem SPEEDWAYNEWS -> sprawdź szczegóły!


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9349 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl