REKLAMAeWinner Banner

Piotr Szymański apeluje o cierpliwość: Najpierw przedstawmy nowe reguły

Piotr Szymański

Piotr Szymański (fot. Łukasz Wilk)

W nadchodzącym sezonie dojdzie do zmian przepisów procedury startowej. W mediach zaczęły się dyskusję o słuszności takiej decyzji, co zaskoczyło Piotra Szymańskiego, przewodniczącego GKSŻ. Apeluje on o to, aby środowisko żużlowe wykazało się jeszcze dozą cierpliwości. 

Od wielu lat toczył się spór o to, czy obecne reguły procedury startowej są zasadne. Po ubiegłorocznym sezonie, GKSŻ również zaczął dywagować nad tym problemem i powołał specjalną komisję, która ma przeanalizować i zmodyfikować obecne zasady procedury startowej. W środowisku zaczęła się istna lawina dyskusji na temat nadchodzących zmian. Piotr Szymański przyznaje, że nie rozumie takiego poruszenia wśród zainteresowanych:


– Cała dyskusja, która przetoczyła się przez media, jest dla mnie zdumiewająca.  Na początek warto uporządkować pewne sprawy. Przypominam, że na razie pojawiła się z naszej strony krótka informacja. Przekazaliśmy, że zespół zajmujący się procedurą startową zakończył obrady. Dodaliśmy, że ustalenia zostaną przekazane opinii publicznej po seminarium sędziów. Tymczasem w środowisku rozpętała się burza, którą trudno wytłumaczyć – Komentuje Szymański w wywiadzie dla polskizuzel.pl – Jeszcze nikt nie podał konkretnych ustaleń, a już mamy do czynienia z krytyką, która odbywa się na podstawie nieoficjalnych doniesień. W związku z tym prosimy o zachowanie dystansu do opinii, które są wygłaszane przez różnych ekspertów.

Piotr Szymański zapewnia również, że w pracach nad nową procedura brali udział ludzie, którzy znają się na tym fachu. Wśród nich wymienia m.in. Tomasza Golloba czy obecnego szkoleniowca kadry – Rafała Dobruckiego. Co więcej, w skład zespołu są zaangażowani najbardziej doświadczeni sędziowie żużlowi: 

– Do tego grona dołączyliśmy jednych z najlepszych obecnie polskich sędziów żużlowych, czyli Pawła Słupskiego i Krzysztofa Meyze. Postawiliśmy na ludzi z wielkim doświadczeniem i praktyków, a także zderzyliśmy ze sobą środowisko zawodnicze i sędziowskie, żeby obie strony zrozumiały swoje racje i wypracowały kompromis. Stworzyliśmy warunki do przeprowadzenia ” burzy mózgów “. Ustaliśmy wspólną wizję zmian i określiliśmy cele i wprowadziliśmy nowe zasady. One będą obowiązywać w tym roku. Dlatego nie ma tu mowy o żadnym przypadku. Czy nowe zasady są dobre, czy też nie? Będziemy mogli po tegorocznym sezonie. Teraz jest na to za wcześnie.

źródło: polskizuzel.pl


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.8623 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl