REKLAMAeWinner Banner

Bartosz Zmarzlik korzysta z porad Kubicy. Mistrz świata jeździ jego trasami

Bartosz Zmarzlik na Teneryfie

Bartosz Zmarzlik na Teneryfie (fot. zmarzlik.com)

Bartosz Zmarzlik wraz ze swoją drużyną przebywa na hiszpańskiej Teneryfie. Żużlowcy odbywają tam obóz przygotowawczy do sezonu 2021. Mistrz świata korzysta tam z tras polecanych mu przez samego Roberta Kubicę.

– Czas na Teneryfie bardzo szybko mija. Chyba nawet zbyt szybko. Jestem fanem Wysp Kanaryjskich. Uwielbiam ten klimat i śródziemnomorską kuchnię, a miejsce, w którym mieszkamy, jest ładne. Najważniejsze jest jednak to, że nie próżnujemy. Trenujemy na sto procent - opisuje Bartosz Zmarzlik pobyt na obozie przygotowawczym.

Tygodniowe zgrupowanie na Teneryfie to dla mistrza świata z 2019 i 2020 roku jeden z najważniejszych etapów przygotowań do zbliżającego się sezonu. Na część z tych przygotowań wpływ miał sam Robert Kubica. Chodzi o trasy rowerowe. – Lubię jazdę na rowerze. Wiem, że taki trening dobrze mi służy, a te przewyższenia i pionowe podjazdy są fantastyczne. Co ciekawe, jedną z moich tras zaproponował Robert Kubica. Robert był tutaj wiele razy i polecił mi ten szlak – zarówno pod kątem treningowym, jak i widokowym. Wyruszyliśmy z Puerto Santiago, gdzie mieszkamy, przez Santiago del Teide i Masce. Następnie zjechaliśmy w kierunku Buenavista del Norte, a stamtąd na wschód wyspy. Zawróciliśmy w Las Cruces i jeszcze raz, przejeżdżając przez Santiago del Teide, wróciliśmy do hotelu. Pokonaliśmy ponad osiemdziesiąt kilometrów, a przewyższenia na trasie sięgały ponad dwa i pół tysiąca metrów. Było idealnie – podkreśla Zmarzlik.

Codzienne zajęcia rowerowe zawodnik Stali przeplata ćwiczeniami ogólnorozwojowymi, a także atrakcjami mającymi na celu scalić grupę zawodników gorzowskiej drużyny. We wtorek żużlowcy udali się na tor kartingowy, natomiast w środę cały zespół szalał na motocrossach. – Plany na kolejne dni również mamy bardzo ambitne, więc to nie jest koniec. Moim indywidualnym planem jest natomiast wjazd rowerem na wulkan Teide – dodaje mistrz świata.

--> ZOBACZ RÓWNIEŻ: NOWE KEVLARY STALI ZAPREZENTOWANE W WYJĄTKOWYCH OKOLICZNOŚCIACH (WIDEO)

Źródło: zmarzlik.com

 

Zwrot za pierwszy zakład do 155 PLN z kodem SPEEDWAYNEWS -> sprawdź szczegóły! 


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9477 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl