REKLAMAeWinner Banner

Kolejna nowa impreza międzynarodowa odbędzie się w Polsce

Stadion im. Zbigniewa Podleckiego (Gdańsk)

Stadion im. Zbigniewa Podleckiego (Gdańsk) (fot. Arkadiusz Buczyński)

5 czerwca na Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego zagości nowy turniej rangi mistrzowskiej. European U19 Pairs Speedway Championship będą parowymi mistrzostwami Europy do lat 19. Organizatorami imprezy są FIM Europe, PZM oraz Stowarzyszenie Żuraw Gdańsk pod marką speedwayevents.pl.

Jest to nowa nazwa Pucharu Europy Par, w którym dotychczas zawodnicy do lat 19 rywalizowali o mistrzostwo Starego Kontynentu. W pierwszych trzech edycjach triumfowali kolejno Polacy i Duńczycy, a w 2020 roku najlepsi okazali się Czesi.

Przekształcenie Pucharu Europy Par w rangę mistrzowską ma związek z brakiem imprez dla zawodników do lat 19. - Ponieważ od tego sezonu w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów będzie obowiązywał limit wieku do lat 23, pojawiła się nisza w niższej kategorii. Udało się przekonać FIM Europe do przekształcenia Pucharu Europy Par w Mistrzostwa Starego Kontynentu. Kolejnym sukcesem jest fakt, że pierwsza ich oficjalna edycja odbędzie się w Polsce - mówi z zadowoleniem Piotr Szymański.

Pierwsza edycja European U19 Pairs Speedway Championship odbędzie się w Gdańsku. Najlepsi juniorzy Europy powalczą o mistrzostwo kontynentu na Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego 5 czerwca. W ubiegłym roku Gdańsk był gospodarzem finału Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów- Jest nam niezmiernie miło, że udało nam się zdobyć prawa do organizacji Mistrzostw Europy Par do lat 19 i po raz kolejny impreza tej rangi odbędzie się na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego. W zeszłym roku na gdańskim owalu gościliśmy z finałem Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów, a dwa lata temu zorganizowaliśmy tam rundę kwalifikacyjną IMEJ. Teraz pora na rywalizację w parach, co na pewno zaowocuje widowiskową jazdą najlepszych młodych zawodników Starego Kontynentu. Mamy jedynie nadzieję, że do czerwca sytuacja pandemiczna unormuje się na tyle, że imprezę będą mogli obejrzeć z trybun kibice speedwaya - podkreśla Marcin Skabowski, prezes stowarzyszenia Żuraw Gdańsk.

źródło: speedwayevents.pl


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9467 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl