REKLAMAeWinner Banner

Budowa jupiterów w Krośnie. „Działamy na tyle na ile pozwala nam aura”

Stadion MOSiR Krosno

Stadion MOSiR Krosno (fot. Mateusz Biskup)

Prace związane z modernizacją obiektu Cellfast Wilków Krosno trwają już od niemal miesiąca, a prowadzi je Spółka AGZ. Według założeń do końca kwietnia 2021 roku firma z Krosna wykonać ma oświetlenie na stadionie, które spełni wymogi eWinner 1. Ligi żużlowej oraz 2. ligi piłkarskiej. 

Prezes firmy AGZ Sp. z o.o. Grzegorz Zarzycki w rozmowie z wilkikrosno.pl zdradził, jakie były pierwsze myśli, gdy jasne stało się, że firma AGZ będzie modernizować stadion przy Legionów w Krośnie. - To było kilka etapów z różnymi nastrojami. Można je nawet opisać, bo przecież pamięta się takie rzeczy. Kiedy ukazała się informacja o przetargu to mieliśmy ogromną ochotę wystartowania w nim. Pojawiła się adrenalina na wysokim poziomie i chęć zwycięstwa niczym podczas zawodów żużlowych. Następnie, gdy okazało się, że wygraliśmy przetarg, była duma. Takie pozytywne nastawienie i radość. Podpisaliśmy umowę i zwarliśmy szyki do działania. Kiedy natomiast obudziłem się rano w dniu rozpoczęcia planowanych działań na stadionie i zobaczyłem jakiś metr śniegu za oknem to przyszła chwila zawahania. Trzeba było wtedy wypić kawę, dokonać spokojnej analizy i zacząć prężnie działać. Najważniejsze przecież żeby wykonać wszystko solidnie i w terminie. Wtedy będzie można mówić o sukcesie.

Tegoroczna zima nie ułatwia w kontynuowaniu prac. - Takiej zimy w Krośnie nie było co najmniej od kilku lat. Nie jest łatwo, ale działamy na tyle na ile pozwala nam aura. Na samym początku prac, śnieg przesunął start robót o jeden dzień. Mówimy oczywiście o pracach na stadionie. Ekipy do odwiertów próbnych czyli tak zwanego rdzeniowania weszły jako pierwsze na stadion i działały mimo pokrywy śnieżnej. Ten etap się zakończył i następnie pojawiła się ekipa do wiercenia pali. Mimo trudnych warunków atmosferycznych, intensywnie trwa wiercenie i równolegle kopana jest kanalizacja teletechniczna pod kable, które mają być ułożone do zasilania masztów - przyznał Grzegorz Zarzycki.

Ze względu na warunki atmosferyczne, jak będzie wyglądał termin wykonywania prac? - Robimy wszystko, co możliwe żeby przesunięcia były jak najmniejsze. Mimo niesprzyjającej pogody działamy z minimalnym poślizgiem. Żeby pracować jeszcze bardziej efektywnie, od najbliższego wtorku na stadionie ma pojawić się druga maszyna do palowania czyli do robienia otworów. Poza tym dokładnie monitorowany jest poziom wód Wisłoka, bo pamiętajmy, że stadion leży na terenie zalewowym. Jesteśmy zobligowani zapisami, w myśl których w przypadku wystąpienia alertów trzeba będzie wstrzymać prace. Finalnie ten etap prac ma się skończyć wykonaniem pali i płyty fundamentowej pod słupy, które mają być gotowe na początku kwietnia. Montaż samych konstrukcji słupowych ma się odbyć w ostatnich tygodniach kwietnia. Taki jest plan na dziś.

Poza stadionem także odbywają się dość ważne prace. - Jednocześnie trwa procedura wykonania projektów warsztatowych jeśli chodzi o konstrukcje słupowe. Następny etap to wykonanie tych słupów, który ma potrwać około osiem tygodni. To wszystko dzieje się niezależnie od prac na stadionie. W drugim tygodniu kwietnia słupy powinny być na Legionów w Krośnie.

Źródło: wilkikrosno.pl

Zwrot za pierwszy zakład do 155 PLN z kodem SPEEDWAYNEWS -> sprawdź szczegóły!


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.8811 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl