REKLAMAeWinner Banner

Martin Smolinski rozważa dwie opcje powrotu do cyklu SGP

Martin Smolinski

Martin Smolinski (fot. Niklas Breu)

Martin Smolinski musiał zrezygnować w zeszłym roku ze startów w mistrzostwach świata. Niemiecki żużlowiec, który doznał poważnej kontuzji po treningu w Lipsku, zapowiada walkę o powrót do elity. Widzi ku temu dwie możliwości.

Po zakończonym przedwcześnie sezonie 2020 spowodowanym niefortunną kontuzją stawu biodrowego Martin Smolinski wraca do jazdy w tym roku. Niemiecki żużlowiec występować będzie w drużynie Trans MF Landsut Devils na polskich torach 2. Ligi. Podpisał również kontrakt z Masarną Avesta, w której barw bronił już w 2019 roku. Smolinski jest również zdeterminowany na nadrobienie straconych występów cyklu SGP. Po zakończeniu kariery przez Grega Hancocka, to właśnie on miał mieć szansę na konkurowanie z innymi o miano najlepszego żużlowca globu. Wszystko przekreśliła jednak kontuzja podczas jednego z treningów w maju zeszłego roku. Powrót do cyklu jest jednym z głównych celów Smolinskiego.

- Chciałbym ponownie dołączyć do cyklu SGP. Brak możliwości startu w cyklu w zeszłym roku był dla mnie sporym rozczarowaniem. Wszystko przekreśliła kontuzja — opowiada Niemiec na łamach portalu speedwaygp.com. - Taki jest żużel, musimy to zaakceptować. Kiedy zamykają się jedne drzwi, otwierają się następne. Zawsze będę ciężko walczyć o to, by wrócić tam, gdzie chcę być — dodaje jednak optymistycznie.

Sam zawodnik widzi dwie opcje powrotu do cyklu. Pierwszym z nich jest oczywiście walka o miejsce w tegorocznym GP Challenge, które będzie miało miejsce w Žarnovicy, 21 sierpnia. Do zdobycia będą tam trzy miejsca na SGP 2022. - Wszystko wskazuje na to, że ponownie wezmę udział w rundach kwalifikacyjnych Speedway Grand Prix. Poprosiłem o miejsce w rundzie w Abensbergu. Tegoroczne zawody Grand Prix odbywają się w Žarnovicy, gdzie jest dobry tor. Byłem tam kilka lat temu — zdradza.

Kolejna z możliwości zakłada wygraną w cyklu SEC, która również mogłaby zapewnić mu miejsce w cyklu SGP. - Mistrzostwa Europy to kolejny sposób, żeby dostać się do cyklu SGP. Myślę, że podejdę do eliminacji, ale zależy to od decyzji niemieckiej federacji — reasumuje zawodnik.

Źródło: speedwaygp.com


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.8776 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl