REKLAMAeWinner Banner

Damian Baliński będzie trenować leszczyńską młodzież

Damian Baliński

Damian Baliński (fot. Mateusz Biskup)

Od sezonu 2021 Damian Baliński będzie wsparciem dla Romana Jankowskiego i Piotra Barona. Wzmocniony sztab zadba o odpowiedni rozwój najmłodszych zawodników Unii Leszno. Jednocześnie Baliński nadal będzie kontynuować swoją zawodniczą karierę w barwach Metalika Recycling Kolejarza Rawicz.

Baliński to jedna z największych legend w historii Fogo Unii. 43-latek przez lata był ulubieńcem leszczyńskich kibiców. W macierzystym klubie startował od momentu rozpoczęcia kariery aż do 2014 roku, w którym zdecydował się na odejście do rybnickiego ROW-u. Rozbrat z leszczyńskim środowiskiem nie trwał jednak zbyt długo, bo już przed sezonem 2018 Baliński został zawodnikiem Metalika Recycling Kolejarza Rawicz, po tym jak doszło do fuzji Unii i Kolejarza.

Teraz popularny „Bally” będzie także trenerem młodzieży i dołączy do sztabu Romana Jankowskiego i Piotra Barona. Nowa rola nie oznacza jednak końca sportowej kariery. Kibice w Rawiczu nadal będą mogli oglądać swojego zawodnika na Stadionie im. Floriana Kapały. Baliński będzie wsparciem dla młodzieżowców Unii podczas zawodów juniorskich oraz będzie czuwał nad rozwojem zagranicznych talentów w Lesznie – Keynana Rew, Andersa Rowe'a, Pawła Nagibina czy też Kiriiła Lejmana.

Warto przypomnieć, że z Unią nieustannie współpracuje inna legenda klubu, Leigh Adams, który troszczy się o rozwój zawodników w Australii.

źródło: unia.leszno.pl


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9312 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl