REKLAMAeWinner Banner

Krzysztof Buczkowski na pokładzie byłych mistrzów Szwecji

Krzysztof Buczkowski

Krzysztof Buczkowski (fot. Łukasz Wilk)

Krzysztof Buczkowski ponownie będzie bronić barw Smederny Eskilstuna. Wychowanek GKM-u Grudziądz zdecydował się na starty w szwedzkiej BAUHAUS-ligan i zamknął skład byłych drużynowych mistrzów kraju.

Dla popularnego „Buczka” trwająca przerwa międzysezonowa jest pełna zmian. W Polsce 34-latek opuścił barwy macierzystego klubu i został zawodnikiem Motoru Lublin. W Szwecji natomiast podpisał kontrakt na starty w Eskilstunie, z którą był już związany w przeszłości. Buczkowski dołącza m.in do Gleba Czugunowa czy Andrzeja Lebiediewa, będzie także partnerem swojego swojego kolegi z Motoru Lublin, Grigorija Łaguty.

W ubiegłym roku Buczkowski ze względu na sytuację związaną z pandemią odpuścił starty w Szwecji. Teraz powraca do klubu, z którym w 2018 roku wywalczył mistrzostwo kraju. - Fajnie będzie znowu jeździć w plastronie „Kowali”. Teraz czas na nowy rozdział i nowe wyzwania! Mam nadzieję, że będę w stanie zdobywać wiele punktów w walce o kolejne złoto Mistrzostw Szwecji - powiedział w rozmowie z klubową stroną internetową Buczkowski.

Kadra Smederny Eskilstuna na sezon 2021:
Gleb Czugunow
Michael Jepsen Jensen
Grigorij Łaguta
Andrzej Lebiediew
Krzysztof Buczkowski
Pontus Aspgren
Aleksandr Łoktajew
Joel Kling
Max Belsing
Daniel Kaczmarek
Johannes Stark
Wille Bäckström
Alexander Jacobsson Sundkvist

źródło: eskilstunasmederna.se


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9389 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl