REKLAMAeWinner Banner

Znamy wstępną datę powrotu kibiców na stadiony w Wielkiej Brytanii

Drew Kemp

Drew Kemp (fot. Wojta Zavřel)

W poniedziałkowy wieczór brytyjski premier, Boris Johnson ogłosił plan znoszenia obostrzeń związanych z pandemią w kraju. Trzeci z jego etapów zakłada otwarcie obiektów sportowych, a co za tym idzie, powrót kibiców na trybuny. Możliwym scenariuszem na Wyspach jest przesunięcie inauguracji sezonu na 17 maja, kiedy będzie istniała już sposobność powrotu kibiców na stadiony.
 

Środowisko żużlowe w Wielkiej Brytanii z zadowoleniem przyjęło nowe informacje na temat regulacji obostrzeń. Przypomnijmy, że ze względu na dynamiczną sytuację pandemiczną, w zeszłym roku nie wystartowały rozgrywki ligowe w Wielkiej Brytanii, ponieważ ich start włodarze klubów uzależniali właśnie od obecności kibiców na stadionach. Ubiegłoroczna sytuacja wymusiła na nich podjęcie takich kroków, sprawiając, że odbyło się niewiele imprez żużlowych na Wyspach. Wedle nowych wiadomości kibice będą mogli powrócić na trybuny już 17 maja. Oczywiście, podana do informacji data może zmienić się w każdej chwili, ze względu na dynamikę sytuacji związanej z wirusem SARS-Cov-2.

– Z zastrzeżeniem, że nie będzie dalszych opóźnień, zaczniemy ściganie już od 17 maja. Oczywiście wszyscy mamy nadzieję, że rząd będzie stale monitorował sytuację, a ta nie będzie już się pogarszać. Jako działacze żużlowi robimy swoje i czekamy na rozwój sytuacji. Osobiście nie mogę doczekać się momentu, gdy zobaczę z powrotem zawodników pod taśmą, a także fanów na trybunach. To będzie wspaniałe uczucie, mając na uwadze to, co wszyscy przeszliśmy do tej pory — opowiada Rod Godfrey, szef brytyjskiego żużla. - Wiemy, jak ważny dla wszystkich jest sport, spotkania z przyjaciółmi, znajomymi i radość z wyścigów żużlowych. Żużel jest doskonałą okazją ku temu — dodaje.

Początkowo planowane były inauguracje dla obydwóch brytyjskich klas rozgrywek dokładnie na 1 maja. W świetle nowych informacji, przedstawionych przez tamtejszy rząd, rozpoczęcie rozgrywek zostanie przesunięte o odpowiednio nieco ponad dwa tygodnie. - Musimy zachować jeszcze nieco cierpliwości, jednak możemy już zacząć konkretne planowania, aby rozpocząć sezon w maju. Kalendarz rozgrywek Premiership i Championship ustalono od 1 maja, ale jest on na tyle elastyczny, że możemy go przesunąć w czasie — kończy Godfrey.

Źródło: speedwaygp.com


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0038 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl