REKLAMAeWinner Banner

Od dzieciaka do... kozaka (16)

Od lewej: Piotr Protasiewicz, Wiesław Jaguś i Adrian Miedziński

Od lewej: Piotr Protasiewicz, Wiesław Jaguś i Adrian Miedziński (fot. Piotr Kin )

Kurz już dawno opadł, ze stadionów zniknęli ostatni kibice. W świecie żużla trwa, wydawać się może, zbyt długa przerwa zimowa. Międzysezonowy czas to idealny moment na to, by powspominać sylwetki tych, bez których nie wyobrażamy sobie dzisiejszego żużla. Bohaterem dzisiejszego odcinka naszej serii jest Adrian Miedziński.

„Od dzieciaka do… kozaka” – jest to autorski projekt portalu speedwaynews.pl we współpracy ze sklepem internetowym pamiatkikibica.pl. Chcemy Wam przypomnieć zawodników od początku ich kariery do dziś.

Bohaterem dzisiejszego odcinka jest wychowanek eWinner Apatora Toruń i jego obecny zawodnik, czyli Adrian Miedziński. Adrian na świat przyszedł 20 sierpnia 1985 roku w Toruniu. Jako syn Stanisława, byłego żużlowca Gwardii Łódź czy właśnie Apataora, poszedł w ślady swojego ojca i również rozpoczął on swoją przygodę w żużlowym świecie. 

Swoje umiejętności, początkowo, szlifował pod okiem taty oraz Jerzego Knazia. Licencję uzyskał 30 sierpnia 2001 roku, na swoim rodzimym torze w Toruniu. Już w tym samym roku, młody Adrian zadebiutował w barwach Apatora, reprezentując drużynę w rozgrywkach Pomorskiej Ligi Młodzieżowej. 

Debiut ligowy zaliczył w 2002 roku, podczas "Derbów Pomorza". Równocześnie zdobył również swój pierwszy punkt w żużlowej Ekstralidze. Ten sam rok przyniósł jeszcze możliwość walki w Brązowym oraz Srebrnym Kasku, ale na triumfy w zawodach indywidualnych musiał jeszcze poczekać. 

Po roku 2002, Adrian rozpiął worek z medalami. Trzy medale MIMP (złoty w 2005 oraz dwa srebrne w 2003 i 2004), Dwa medale DMMP (złote w 2004, 2005) oraz zwycięstwa w Brązowym oraz Srebrnym Kasku (oba w 2004). Był również rezerwowym we finale MPPK w 2004 roku, gdzie reprezentował Apator wraz z Piotrem Protasiewiczem i Wiesławem Jagusiem. 

W kontekście DMP, zdobył kilkanaście medali. Największym osiągnięciem wydaje się złoty medal DMP w sezonie 2008, gdzie Adrian odegrał ważną rolę w wygraniu tego wyróżnienia. W Toruniu udało mu się jeszcze dołożyć trzy srebrne oraz dwa brązowe. W Częstochowie dołożył brązowy krążek do swojej kolekcji. 

Miedziński wywalczył Złoty Kask w 2011 roku. Szczęścia brakowało mu w IMP, gdzie nie zdołał zdobyć ani jednego wyróżnienia. 

Inaczej wyglądała rywalizacja międzynarodowa. Adrian może pochwalić się dwoma medali za reprezentowanie Polski podczas Drużynowego Pucharu Świata (oba złote - 2009,2010) oraz jednym za DMŚJ (złoto w 2006 roku). Kibice najpewniej dobrze zapamiętali sezon 2013, gdzie Adrian Miedziński zdołał wygrać rundę GP, która rozgrywana była na jego rodzimym torze. 

W nadchodzącym sezonie, będzie on reprezentował barwy swojego macierzystego klubu w PGE Ekstralidze. 


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0322 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl