REKLAMAeWinner Banner

Złoty Kask w Opolu? Miasto będzie się starać o organizację w 2022 roku

Stadion im. Mariana Spychały (Opole)

Stadion im. Mariana Spychały (Opole) (fot. Roman Biliński)

Od tegorocznego sezonu, Złoty Kask będzie również rozgrywany jako memoriał Jerzego Szczakiela, pierwszego Indywidualnego Mistrza Świata. Wiele wskazuje na to, że do walki o przyszłoroczną organizację włączy się Opole.

Początek września przyniósł smutną wiadomość o śmierci wybitnego żużlowca – Jerzego Szczakiela. Z tej też okazji, PZM postanowił uczcić pamięć o pierwszym mistrzu, organizując memoriał, który połączony będzie z rywalizacją o Złoty Kask. Tegoroczna edycja odbędzie się w Zielonej Górze, ale środowisko żużlowe bardzo by chciało, aby turniej znalazł swoje miejsce w Opolu, gdzie swoje życie spędził Jerzy Szczakiel. 

Marcin Sagan, naczelnik wydziału sportu Urzędu Miasta w Opolu, w wywiadzie dla Radia Opole zapewnia, że pomysł zbiera wiele pozytywnych odbiorów. Bardzo prawdopodobna staje się myśl o organizacji turnieju w Opolu:

– Bardzo cieszymy się, że Głowna Komisja Sportu Żużlowego doceniła w taki sposób Jerzego Szczakiela. Teraz być może zrobimy kolejny krok. W tym roku wiadomo, że ta impreza się u nas nie odbędzie, ponieważ już wcześniej jej organizację przyznano Zielonej Górze. Natomiast sam szef GKSŻ mówi, że dobrze byłoby, gdyby ten turniej odbywał się w Opolu. Prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski też jest podobnego zdania. Podejmiemy działania, aby Złoty Kask w 2022 roku odbył się w Opolu.

Warto przypomnieć, że turniej o Złoty Kask jest organizowany w Polsce od 1961 roku. 

źródło: Radio Opole

 

Zwrot za pierwszy zakład do 155 PLN z kodem SPEEDWAYNEWS -> sprawdź szczegóły!


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9742 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl